Українські скарби

Вівторок, 21.05.2024, 13:03

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Статті | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Статті » » Здоровий спосіб життя

Велика зубна брехня, або що ви знаєте про фтор?
В магазині, зверніть увагу, на стандартному тюбику, скажімо Колгейт, написано, що якщо дитина проковтнула пасту - необхідно звернутися до лікаря ... Ось як! А в дитсадку, пам'ятаєте, мало не тюбиками пасту їли, вона ж смачна зараза була ... Нині ж час не той ... Дехто нас хоче бачити у труні ...

 Як часто ви чистите зуби? Швидше за все, один або два рази на день. А як часто ви замислювалися над тим, які речовини знаходяться в зубній пасті, якою ви користуєтеся день у день, місяць за місяцем? Напевно, так само як і я - ніколи. Також як і я, ви покладаєтеся на рекомендації «Асоціації стоматологів». І даремно.

Після того як мені потрапила на очі інформація про шкоду фтору, я дійсно задумався над тим, що ніколи раніше в мене не виникало навіть і думки про те, щоб прочитати на коробці склад зубної пасти. Не кажучи вже про те, щоб дізнатися більше про самі компоненти. Зізнаюся, раніше всю інформацію про фтор я дізнавався з рекламних плакатів, відеороликів та іноді від стоматологів.

На свій подив, пошукавши, я знайшов так багато «цікавого» про фтор та дії цієї речовини на організм, що до цих пір знаходжуся в легкому шоці. Ця стаття - інформація для роздумів.

Що таке фтор і фторид


Фторид (Fluoride) - це іон фтору. Всі органічні і неорганічні сполуки, що містять фтор - це і є фториди, мова про які піде в цій статті.

Фтор - це газ, який в природі знаходиться найчастіше в з'єднаннях з іншими речовинами, наприклад з фтористим кальцієм (CaF) або фтористим натрієм (NaF). Фторид - природний елемент, який входить до складу земної кори. Тому природно, що невелика доза фториду (значно менше 1 мільйонної частки) міститься в природній воді. Рослини, природно поглинають фториди з землі і води, таким чином, невелика кількість фторидів присутній у всій нашій їжі й воді, а також накопичується в тканинах тварин і в рослинах.

Незважаючи на те, що фторид - природна речовина, він є токсичним для людини, набагато більшим токсином, ніж свинець. Ін'єкція 2-5 грам фториду натрію (стандартний компонент в зубній пасті) - смертельна доза. Кількості фториду в одному тюбику зубної пасти середнього розміру достатньо для того, щоб убити маленьку дитину, якщо використати весь тюбик за один раз. Зубна паста з фтором містить набагато більш високу концентрацію фториду в порівнянні з вмістом фториду в природі.

Спочатку фтор стали додавати у воду, оскільки вважалося, що фтор надзвичайно корисний для здоров'я зубів і запобігає карієсу. А вже потім і в зубну пасту. У деяких країнах, таких як США, фторирується близько 2 / 3 всієї природної води.

Як діє фторид при боротьбі з карієсом?


Вважається, що фтор є токсичним для бактерій. Бактерії, як і всі живі форми, теж харчуються. В якості їжі вони використовують цукор (глюкозу, сахарозу, фруктозу, лактозу або харчові крохмалі) та відходи життєдіяльності бактерій, які здатні розчинити емаль зуба - ті самі кислоти, які викликають демінералізацію зуба чи карієс . Фтор отруює бактерію, знижуючи її здатність переробляти цукор. На жаль, фторид настільки отруйний, що при його використанні отруюються не тільки бактерії, але й інші клітини.

Ризик вживання фтору

Фторид може доставити серйозні проблеми здоров'ю навіть при вживанні в малих дозах, які є в зубній пасті або фторированій воді.

Флюороз - хронічна інтоксикація фтором. Буває двох видів: зубний та скелетний, виражається в страшних симптомах, навіть не буду їх описувати.

Є також більш ніж 30 досліджень тварин, які говорять про те, що фторид - це нейротоксин, який зменшує когнітивні здібності (вивчення мови, мовлення, розумова здатність) і пам'ять. По суті, фторид робить вас більш тупим. Є ще багато проблем для здоров'я, пов'язаних з фтором.

Якщо ви не боїтеся страшних назв і знаєте англійську, список хвороб можна почитати тут: http://www.holisticmed.com/fluoride/

Більшість інформації було оприлюднено лише в останні 10 років, до цього вона була суворо засекречена.

Тепер "полуничка", хоч і гірка.

Чому люди починали додавати фторид у зубну пасту і воду?

Як завжди, в цій історії замішані великі гроші і політика. Історія створення міфу про корисність фтору описана в книзі «Фтор - великий обман» (Fluoride Deception), виданій відомим журналістом і продюсером BBC Крістофером Брайсон, яка має в основі 10-річне дослідження фактів і чуток на тему фторидів. У цій книзі Брайсон розповідає про найбільш значущі особистості та наукові заклади, які зіграли велику роль у тому, що фториди зараз використовуються для профілактики зубних хвороб в США і в світі.

Захисники теорії фторізаціі говорять про те, що стосовно фтору є два різних питання, непересічних між собою. Перше пов'язане з тим, що фториди є промисловими відходами при виробництві металу, а друге питання стосується корисності фтору для засобів зубної гігієни. Це неправда, оскільки обидві ці дві сюжетні лінії щільно переплітаються з самого початку.

Отже, про початок історії. Перша заява про те, що фториди корисні для здоров'я зубів і про те, що вони повинні додаватися в питну воду з метою профілактики зубних хвороб, було зроблено якимось дослідником Доктором Джеральдом Коксом з Мелон Інституту в м.Пітсбург. Кокс почав дослідження фтору за пропозицією Францис Фрера, директора дослідницької лабораторії Американської Алюмінієвої Компанії, який, що очевидно, був дуже стурбований великою проблемою забруднення повітря і природи в околицях, прилеглих до алюмінієвих заводів, і негативного впливу фторидів на здоров'я працівників заводу.

Потрібно розуміти, що Мелон Інститут був головним захисником для всіх великих компаній металоперероблюючої індустрії, тому немає абсолютно ніякоїї випадковості в тому, що така пропозиція пролунала саме від дослідника цього інституту. У той час, в період з 1956-1968 р, по шкоді, заподіяній здоров'ю одним фтором, до суду надходило позовів більше, ніж по іншим 20-ти(!) забруднюючим речовинам разом узятим. Безумовно, існувала гостра потреба у тому, щоб якось захиститися від такої величезної кількості судових позовів, і для цього зовсім непогано було б мати теорію, засновану на "реальних дослідженнях", щоб проповідувати користь фторидів для здоров'я.

Ще одним захисником фторізаціі був Гарольд Ходжа - один з найбільш впливових і високопоставлених медиків та дослідників. Ця людина користувалася незаперечним авторитетом серед можновладців у галузі охорони здоров'я і випустила не одну роботу в підтримку програми фторізаціі води, впровадження якої розглядалося в 1957 році. Тепер відомо, що Ходж був одним з організаторів експерименту з дослідження впливу радіації на здоров'я людей, яким робили щеплення плутонію.

Який зв'язок?


Прямий. Він працював головним токсикологом в «манхеттонському» проекті. Метою цього проекту була розробка атомної бомби, яку надалі скинули на Херосіму й Нагасакі. Ходж досліджував токсичність всіх хімічних реактивів, які використовувалися при виробництві атомної бомби і фториди були головною проблемою, тому що при створенні бомби вони використовувалися в неймовірних кількостях.

У документах, які виявив автор книги Брайсон, було чітко написано, що Ходжу дається завдання надати інформацію, яка могла б допомогти уряду і армії захиститися від судових позовів, пов'язаних із заподіянням шкоди здоров'ю. І навпаки, вся інформація, яка може використовуватися проти армії, повинна бути вилучена. Якби було визнано, що фторізація води шкідлива, то всі організації, що працюють з фтором, включаючи Комісію з Ядерної Енергетики, уряд і армію США, наразилися б на незліченні судові позови. Іншими словами, не було жодного шансу не те, що Гарольд Ходж підставив би такі впливові організації.

Одночасно з Ходжем, відомий медик і промоутер теорії фторізаціі, Доктор Кіхоу опублікував велику наукову роботу про сприятливий вплив фторидів.

Ця робота була спонсорована наступними організаціями: Аллюмінієва компанія Америки (ALCOA), алюмінієва компанія Канади, Інститут дослідження ПММ Америки, Дюпонт, Кайзер Алюмініум, Рейнольдс Металс, Юнайтед Стіл, Національним Інститутом дослідження в області стоматології (НІІОС). В особистих файлах Кіхоу можна знайти посилання на співпрацю з Комітетом легальності фторидів, яким Кіхоу надавав матеріали для захисту корпоративних клієнтів (список вище) від позовів, пов'язаних з фторидами.

На додаток до всього, продати фтор всій нації допоміг не хто інший, як батько ПіАр - Едвард Бернейз, племінник Зігмунда Фрейда, який був справжнім злим генієм і професіоналом в галузі створення привабливого іміджу для шкідливих продуктів (мав досвід у популяризації продуктів з тютюну). Бернейз був запрошений НІІОС для допомоги у проведенні ПіАр компанії з «продажу» фтору нації. Їхній план був наступним: переконанти лікарів-дантистів у тому, що фтор корисний для зубів, а потім вже стоматологи самі «продадуть» фтор всім іншим.

Що ж тепер робити?

Для початку ви повинні поглянути на це питання «відкритими очима» (непогано було б підключити і мозок) і прийняти власне свідоме рішення.

Здоровий глузд підказує, що не слід приймати (тим паче регулярно) яку-небудь речовину, якщо ви повністю не розумієте, що вона собою являє.

Моя думка така, що якщо навіть є невелика підозра в тому, що фториди можуть бути шкідливі - немає сенсу їх використовувати. У даному випадку величезна кількість матеріалів переконує в тому, що краще від нього відмовитися.

Чи є зубна паста без фтору?

Абсолютно точно є. Крім того, ось що радять стоматологи для «безфторної» профілактики карієсу:

Чим менше цукру міститься в їжі, яку ви їсте, або чим рідше ви їсте їжу, багату цукром, або чим менше часу ви дозволите харчовому цукру залишатися у вашому роті - тим менше буде і кількість кислоти, яку виробляють бактерії.

Користуватися не натуральним цукром, а його штучними замінниками.

Скоротити час, протягом якого цукор знаходиться у вашому роті.

Після прийому багатої на цукор їжі почистіть зуби щіткою і ниткою, або, принаймні, прополощіть рот. Не смоктати льодяники і не потягувати солодкі напої протягом довгого часу.

Пропустіть їх у шлунок по можливості швидше - і не забудьте почистити зуби після цього. Часто і ретельно чистіть зуби ниткою і щіткою.

Чистіть зуби ниткою і щіткою після кожного прийому їжі (навіть невеликої кількості).

Витратьте на догляд за зубами трохи більше часу - ви повинні вичистити їх якомога ретельніше. У тих ділянках, до яких ви не доберетеся щіткою або ниткою, з найбільшою ймовірністю утворюються порожнини.

Додаткова інформація:

Країни, які зупинили, відхилили або заборонили фторування води: Австрія, Бельгія, Китай, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Індія, Ізраїль, Японія, Люксембург, Голландія, Пн. Ірландія, Норвегія, Шотландія, Швеція, Швейцарія.

Матеріали англійською:

http://www.fluoridealert.org/health/ http://www.rense.com/general69/flu.htm http://www.apfn.org/THEWINDS/archive/medical/fluoride01-98.html

Переклала з російської Росава
Джерело


П.С. Крім фтору, зубні пасти містять лаурилсульфат натрію - та ще штука, вона скрізь від паст до шампунів і миючих засобів, і ще не відомо що шкідливіше фтор або лаурилсульфат.

Лаурилсульфат (sodium lauryl sulfate, SLS)): Це недорогий миючий засіб, але найнебезпечніший із інгредієнтів у препаратах для догляду за волоссям, шкірою й зубами. У промисловості лаурилсульфат натрію використовується для миття підлоги в гаражах, як засіб для миття машин і т. п. Цей високо корозійний агент ефективно видаляє жир з поверхонь.
Лаурит сульфат натрію, как і його побратим Пропіленгліколь (Propylene Glycol), має властивість просягати в тканини й затримуватися в них. Потрапляючи в організм у великих кількостях, може викликати отруєння і рак. Накопичується у внутрішніх органах: печінка, нирки, серце, головний мозок, викликає катаракту очей, а у дітей - недорозвинення очей.
Лаурилсульфат натрію очищає шляхом окислення, залишаючи подразнюючу плівку на шкірі та волоссі. Може сприяти випадінню волосся, появі лупи, діючи на волосяну цибулину. Волосся висушується, стає ламким і січеться на кінцях.
Лаурилсульфат є активним провідником нітратів.
Лаурилсульфат натрію висушує слизову оболонку слизової рота, підвищує чутливість ясен до алергенів і до таких подразників, як харчові кислоти.
Лаурилсульфат натрію є найсильнішим абразивом, і вибілюючий ефект паст, що містять його досягається шляхом відшлуфовування емалі зубів, що призводить до витончення емалі.


Категорія: Здоровий спосіб життя | Додав: Росава (06.03.2011) | Автор:
Переглядів: 15239 | Коментарі: 8 | Теги: здоровий спосіб життя | Рейтинг: 4.0/4
Переглянути схожі матеріалиВсього коментарів: 6
0  
1 Росава   (06.03.2011 06:52) [Матеріал]
З коментарів до оригіналу статті:

"...рецепт зубної пасти:
Біла глина + кора дуба + кора осики - все в кавомолку і протерти. Чищу рік, зуби не випали: roll:, взагалі перестали реагувати на холодне і гаряче (раніше не міг полоскати холодною з крана - ломило, припинилися кровотечі з ясен хоч 10 хвилин зуби драй жорсткою щіткою) та й дешевше...

50% білої глини, 30% кори дуба і 20% кори осики, осику можна не додавати вона іноді палицями і погано перемелюється, функція у неї така ж сама, що й у дубової кори - дубильні речовини укріплюють ясна (реально, а не як в рекламах) і перешкоджають кровотечам (відваром кори дуба навіть великі кровотечі в порожнині рота зупиняють, і ще - пронос, причому моментально за 20-30 хвилин без всяких імодіумів), біла глина антисептик і абразивний матеріал, якщо проковтнути таку суміш то станеш тільки здоровішим: lol:. Все можна купити в найближчій аптеці - коштує копійки."


0  
2 Росава   (06.03.2011 18:09) [Матеріал]
"Американська організація із захисту прав споживачів Campaign for Safe Cosmetics протестувала помади найвідоміших брендів світу. З'ясувалося, що більше половини зразків помади містять свинець
Найбільший вміст цього важкого металу виявлений в продукції відомих брендів Cover Girl, L'oreal і Christian Dior..."
http://newsru.ua/world/12oct2007/pomada.html

0  
3 Росава   (06.03.2011 18:11) [Матеріал]
"Компанія L`Oreal USA, за даними колишнього директора з управління американської філії Джерома Шевалье, використовує при виготовленні своєї продукції, призначеної до продажу за кордоном, заборонені там інгредієнти. Колишній директор подав судовий позов на компанію.

За словами екс-управлінця, його звільнили, коли він заявив керівництву про виявлені ним порушення, повідомляє NEWSru.com з посиланням на Crimezone.ru і ABC...
Джером Шевальє стверджує, що в ЮАР продавалася косметика Maybelline, у складі якої були канцерогени, заборонені в Південній Африці через загрози для продовження роду. Ці речовини дозволені в самих США, але заборонені у всій Європі, і тому ще в 2005 році L`Oreal офіційно відмовилася від їх використання..."
http://newsru.ua/world/17jul2008/loreal.html


+1  
4 INGWAR   (13.03.2011 10:43) [Матеріал]
Цікаво, для чого додавати до косметичних засобів токсичні речовини? Невже це вигідно з економічної точки зору (поліпшує консистенцію... чи то ще як) чи це злий умисел...?
Відповідь: Економічно це дууууже вигідно. Це значно здешевлює собівартість, по-перше.
По-друге, наприклад, отримавши, лупу від шампуні людина купує "чудо-шампунь" від лупи, а коли й вона не допомагає - купує ще дорожчі засоби аби її позбутися... процес нескінченний. Те ж саме і з зубною пастою...
Додам до відповіді уривок статті, хоч і не по темі косметики та парфумерії, але в тему:
"Основатель Microsoft и один из богатейших людей в мире Билл Гейтс, имеющий имидж благостного филантропа, используя свои миллиарды через свой (освобожденный от налогообложения) “Фонд Билла и Мелинды Гейтс”, занимается решением проблем заболеваний и нехватки продовольствия в Африке, а также борется с нищетой. На недавней конференции в Калифорнии Гейтс приоткрыл завесу над почти неизвестным аспектом своей благотворительности — снижением численности населения, или другими словами — евгеники.
Гейтс упомянул об этом на закрытой конференции в Лонг-Бич, Калифорния, под названием TED2010 Conference в своей речи “Обновляясь к нулю!”. Наряду с абсурдным с точки зрения науки предложением об искусственном сокращении выбросов CO2 во всем мире к нулю к 2050 году, примерно на четвертой с половиной минуте своей речи Гейтс заявляет: “Сначала мы получили население. В мире сегодня 6,8 млрд. человек. Это число возрастет до примерно 9 миллиардов. Теперь, если мы действительно сделаем большую работу по новым вакцинам, здравоохранению, услугам в области репродуктивного здоровья, мы уменьшим его, возможно, на 10 или 15 процентов “. (1) (выделено У.Э.).
На простом английском языке один из самых влиятельных людей в мире четко сказал, что он ожидает вакцины, которые будут использоваться для сокращения прироста населения. Когда Билл Гейтс говорит о вакцинах, он знает, о чем говорит. В январе 2010 года на элитном Всемирном экономическом форуме Давосе Гейтс объявил, что в течение следующего десятилетия его Фонд выделит $ 10 млрд (около ? 7,5 млрд) на разработку и доставку новых вакцин для детей в развивающихся странах..."
http://poiskpravdy.com/bill-gejts-o-vakcine/

0  
5 INGWAR   (13.03.2011 10:49) [Матеріал]
///...50% білої глини, 30% кори дуба і 20% кори осики.../// - цілком погоджуюся, що можливо створити з природних речовин і цілющих трав засіб, який буде набагато краще традиційних зубних паст... єдине, чи не буде інтенсивно стиратися емаль (зубна) тому, що глина складається мікроскопичних абразивних частинок...
Відповідь: лаурилсульфат натрію набагато сильніший амбразив, аніж глина. До того ж шкідливий для організму і накопичується в органах... Про порівняння глини з подібними речовинами, гадаю, й мови бути не може...

0  
6 Росава   (21.08.2011 12:19) [Матеріал]
Цитата:

"Лаурил сульфат натрия (SLS). Он же SLES.

Цель внедрения. Применяется как очищающее средство.

На кого работает. Моющие средства.

Главное оружие. Шампуни, зубные пасты, средства для лица, жидкое мыло, гели для душа, пена для бритья и т.п.

Подозревается. Исследования Медицинского колледжа штата Джорджия (США) показывают, что SLS вызывает необратимые изменения зрения у детей. Кроме того, SLS разрушает иммунную систему, а попадая через кожу в печень, сердце, легкие и мозг, накапливается в этих органах. При взаимодействии SLS с другими косметическими ингредиентами, образуются канцерогены и нитраты, которые попадают в кровь.

Методы защиты. Исключить из употребления SLS практически невозможно. Он используется при производстве 95 процентов шампуней. По возможности выбирайте средства, в которых концентрация SLS не превышает 1 процента."


dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайтуЦікаві матеріали

Погроза нацією та 13 причин, згідно яких не можна прополювати полуницю
Христос – сонцепоклонник, Мойсей – приборкувач єврейського народу

З книгосхову

ЛІТОПИС-НЕПОРОЗУМІННЯ. Дан Берест

Пошук по сайту     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна