Українські скарби

Четвер, 12.09.2024, 18:26

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Статті | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Статті » » Здоровий спосіб життя

Пластикові пляшки і контейнери - небезпечні!
Британські вчені прийшли до висновку, що небезпечною для здоров'я може бути  не лише їжа, але й її упаковка. Так, при виробництві пластикових пляшок для мінералки використовуються матеріали, які можуть стати причиною серйозних захворювань, у тому числі раку.

Бісфенол А (BPA) – шкідлива хімічна сполука, яка виділяється з пластика при багатократному використанні або частому митті тари. Зокрема бісфенол А використовується при виготовленні пластмас, якими покриваються внутрішні поверхні консервних банок для продуктів харчування, і при виготовленні тари, використовуваної в косметичній і продуктовій промисловості. Бісфенол А широко застосовується при випуску компакт-дисків, деталей автомобілів, при виготовленні покриттів, клеїв і конструкційних матеріалів, які замінюють метал, скло, деревину.

Відомо, що феноли надають виражену подразнювальну дію і добре всмоктуються у кров, що може призвести до загальної інтоксикації організму. Також нещодавно було встановлено, що при багаторазовому використанні чи частому митті тари бісфенол А в пластикових пляшках максимально активізується.

Встановлено, що високий вміст бісфенолу А в сечі підвищує ризик розвитку раку грудей, серцевих захворювань, діабету і хвороб печінки. Крім того, навіть незначні концентрації цієї речовини (наприклад, в напоях, розлитих в пластикові пляшки) можуть негативно вплинути на репродуктивну функцію, і викликати відхилення в розвитку у майбутніх дітей, аж до синдрома Дауна. Шкідливий вплив бісфенолу А вже підтверджено на лабораторних тваринах.

Жертвами пляшок-вбивць найчастіше стають чоловіки
- на першому місці серед відзначених дослідниками хвороб виявився рак простати.

Найстрашніше у відкритті британських дослідників - це висновок про те, що дія отруйної упаковки може початися ще в утробном стані, пише Утро.ру. Якщо вагітна жінка пила воду з пляшок, до складу яких входив, наприклад, бісфенол А, то ймовірність того, що згодом у її сина розвинеться рак простати, буде достатньо велика.

Британці провели безліч експериментів на вагітних самках мишей - їм вводилися різні дози бісфенолу А. Результат виявився жахливим - у всіх мишенят (самців) були виявлені патологічні зміни простати.

Поки бізнесмени ігнорують докази учених за приблизними підрахунками, в світі в рік проводиться близько 2,8 млн тонн бісфенола, що використовується для виготовлення харчових упаковок. Причому до недавнього часу по всьому світу в отруйних пляшечках і дитяче харчування. А між тим, число людей, які захворіли на рак простати, продовжує зростати, причому цифра хворих збільшується загрозливими темпами. В тій же Великобританії, за останніми даними, середнє число хворих раком простати в рік складає 27 тисяч чоловік, а вмирає щорічно близько 10 тисяч.

За приблизними підрахунками, щороку в усьому світі для упаковки харчових продуктів та напоїв виробляється 2,8 мільйона тонн бісфенола.

Деякі країни, наприклад Великобританія, вже відмовилися від бісфенола. Комітет Європейського союзу з харчової безпеки в 2002 році зменшив максимально допустимий вміст бісфенола А в продуктах харчування в 5 разів. Однак влада США поки займають іншу позицію. Правда, в даний час використання бісфенола вже виключено з виробництва синтетичних матеріалів, що використовуються в промисловості дитячого харчування в Калі.

Вживання питної води з пластикових пляшок може викликати депресію і завдати серйозну шкоду здоров'ю людини.
http://health.unian.net/ukr/detail/206408

*       *       *        *       *        *         *        *       *       *        *       *        *         *

Наприкінці дев'яностих в Україні принципово змінився підхід до промислового виробництва напоїв. Зокрема, лимонади та мінералку почали масово розливати у пластикові пляшки.

На перший погляд, це дуже зручно, і сьогодні напоїв у скляній тарі відчутно поменшало. Однак ми дізналися факти, які вас точно зацікавлять.

Пити воду з під крана ми вже з вами перестали. Це шкідливо. Можна підхопити якусь холеру, наприклад гепатит чи навіть імпотенцію.

Навіть якщо ви вірите виробникові і він дійсно розливає якісну воду.Чи справді вона буде такою, поки пляшка із заводу потрапить вам до рук? Давайте відстежимо її шлях.

Потужний завод з виробництва столової питної води. Менеджер з якості переконує, що тут все в порядку. Воду отримують з десяти глибоких свердловин, вона проходить фільтрацію, ретельний контроль. Потім її розливають у пластикову пляшку. І тут починаються питання. Пластик – складні композитні системи з високомолекулярних органічних сполук.

Пластик буває різним, наприклад полівінілхлорид. В Європі його вже не використовують для упаковки харчових продуктів. В Україні заборони немає.

На заводі переконують, вони використовують якісний пластик -- поліетилен-терефталат.

Саме така абревіатура вибита на дні пляшки.

Після заводу пляшки з водою розвозять інколи по магазинах, але здебільшого на склади.Часто продукцію везуть одразу на гуртові базари.

Липнева спека, стовпчик термометра видряпується за позначку тридцять – у тіні, отже на сонці під п'ятдесят. Таку температуру не витримує навіть якісний пластик – вимушені визнати і виробники продукції.

Висока температура може призвести до деструкції ПЕТ-матеріалу. Ця речовина буде джерелом нових смаків. Підсолоджуваі починають розкладатися. А при низькій температурі навпаки напій розшаровується, втрачає товарний вигляд.

А ще під дією високої температури та сонячного проміння пластик починає випаровуватися. Він розчиняється у воді, насичує її шкідливими речовинами.

Хто з нас не відчував у воді присмак пластику? В інституті екогігієни та токсикології визнають – немає абсолютно безпечної пластикової упаковки. З будь якої пластмаси виділяються отруйні речовини.

Як вони діють на організм людини? Вітчизняних досліджень немає, але що з цього приводу говорять іноземні науковці?

Національна програма токсикологічних досліджень при уряді США. За результатами американських учених, які експериментували на тваринах,бісфенол А – один з компонентів пластика - зменшує вироблення сеперми у самців. У самок він пришвидшує процес статевого дозрівання.

Науковці встановили, зависокий рівень цього компоненту може викликати діабет та захворювання серця.Так от, підвищена концентрація цієї складової пластика негативно впливає на розвиток статевих органів хлопчиків, які ще знаходяться в утробі матері! Бісфенол А зафіксований в організмі у 92 відсотків обстежених. І у дорослих і в дітей.

Дослідження також показали, що рівень бісфенолу А різко зростає, коли людина постійно п'є воду з пластикових пляшок. У розвинутих країнах вже намагаються обмежити використання пластика як упаковки харчових продуктів. Наприклад у Європі та США вже практично не випускають пиво у пластикових пляшках. Усе частіше відмовляються від пластикових стаканчиків для кави – переходять на дорожчі паперові. Питання пити чи не пити з пластикових пляшок в Україні наразі не стоїть. Відмовитися від такої зручної та дешевої тари у цій країні не зможуть ще багато років. Натомість науковці радять самим людям подбати про своє здоров'я.

Наприклад не використовувати повторно пластикову пляшку. Не купувати продукти на базарі у вживаних пластикових пляшках. А ще відмовитися від використання пластикового посуду хоча б удома.

Краще купувати маленьку тару, з якої можна випити все одразу. Адже хімічна реакція починається, щойно пляшку відкоркували і всередину потрапило повітря.

http://tsn.ua


Категорія: Здоровий спосіб життя | Додав: Росава (01.06.2011) | Автор:
Переглядів: 14034 | Коментарі: 6 | Теги: бісфенол А, шкідливість пластикової тари, здоровий спосіб життя, sXe і ЗСЖ | Рейтинг: 4.7/3
Переглянути схожі матеріали







Всього коментарів: 6
0  
1 Росава   (11.08.2010 11:35) [Матеріал]

0  
2 Росава   (11.08.2010 11:42) [Матеріал]

0  
3 Мандрівник   (21.03.2011 15:20) [Матеріал]
от чому німці відмовилися від пластикової тари (пляшок) і знову повертаються до скла...
А що робити нам, якщо повсюдно застосовується пластик і цей, як його ... бісфенол???
Відповідь: науковці радять самим людям подбати про своє здоров'я.

Наприклад не використовувати повторно пластикову пляшку. Не купувати продукти на базарі у вживаних пластикових пляшках. А ще відмовитися від використання пластикового посуду хоча б удома.
Краще купувати маленьку тару, з якої можна випити все одразу. Адже хімічна реакція починається, щойно пляшку відкоркували і всередину потрапило повітря.

0  
4 Росава   (26.06.2011 02:16) [Матеріал]
Шеррілл Селлман, автор книги «МАТЕРІ, врятуйте своїх дочок від раку грудей» Ми живемо в супі з хімікатів. Вони присутні скрізь і в усьому, і нікуди від них не дітися. Скільки їх? Згідно з оцінками, з часів Другої Світової Війни в наш побут міцно увійшли більше 80000 синтетичних хімічних речовин. Близько 40 мільйонів тонн виробляється в усьому світі. Ви будете шоковані, коли дізнаєтеся, що ці речовини майже не перевірялися на нешкідливість, і при цьому їх додають у нашу їжу, у косметику, у воду, у миючі засоби, і т.д., без нашої згоди і, що найголовніше, без попередження про їх потенційної небезпеки. Щорічно створюється 1000 нових хімікатів. Як не дивно, міські жителі використовують більше хімікатів на акр землі, ніж фермери, і щорічно витрачають на них більше мільярда доларів. Протягом життя до 50 фунтів отруйних відходів проникає в організм з питною водою, і не менше 450 фунтів потрапляє в нього через шкіру. Хлорорганічні сполуки - це хімікати, що містять хлор. Вони надзвичайно отруйні і смертельно небезпечні. Гербіциди, пестициди, включаючи ДДТ, його похідне ДДЕ, Діелдрин, атрацін, метоксихлор, гетахлор, кепон, відбілювачі з хлором, більшість дезінфікуючих засобів, включаючи різні пластики, такі як вінілхлорид, який входить до складу пластикових виробів, таких як пляшки для дитячого харчування і м'які дитячі іграшки. Вони накопичуються в нашому тілі, надходячи з різних джерел: з питної води, з сільськогосподарських продуктів, які вирощують із застосуванням хімікалій, із пластику, потрапляючи в консервовані і розігріваються в мікрохвильовій печі продукти, а також при контакті харчових продуктів або тіла з паперовими продуктами, при виготовленні яких використовуються хлорні відбілювачі (кавові фільтри, тампони, паперові стаканчики, туалетний папір). Хоча пестициди призначені для того, щоб знищувати комах та інші організми, роблять вони не тільки це. Насправді, всього лише два відсотки з 1,2 мільярдів фунтів пестицидів, якими обприскують сільськогосподарські культури, виконують своє призначення! Інші 98 відсотків потрапляють в атмосферу, у воду, в грунт, в їжу - і в наш організм. Велика частина хлорорганічних сполук накопичується в жирових клітинах і в тканинах молочних залоз. Те, що хлорорганічні сполуки не виводяться з організму, підтверджується результатами аналізів зразків жирової тканини і молока, відібраних у жінок в Сполучених Штатах і в Канаді, в яких були знайдені ДДТ, хлордан і Діелдрин - хлорорганічні сполуки, які вже багато років перебувають під забороною ( а також речовини, що використовуються в даний час, такі як ДДЕ, поліхлоровані біфеніли).

0  
5 Росава   (26.06.2011 02:19) [Матеріал]
Для жінок з високим вмістом в крові хлорорганічних сполук сільськогосподарського походження ризик захворювання на рак грудей в 4-10 разів вище, ніж для жінок з низьким рівнем таких сполук. У жінок, які страждають на рак грудей, в тканинах міститься на 50-60% більше поліхлорованих біфенілів, ДДЕ, та інших хлорорганічних сполук, ніж у жінок, які не страждають на рак грудей. Що найстрашніше в цих всепроникаючих хімікатах, так це те, що плід або немовля можуть постраждати від такого рівня впливу хімікатів, який для дорослих здається нешкідливим. Насправді, ці згубні для гормонів хімікати можуть впливати в надзвичайно малих дозах, порядку частинок на трильйон. Суміші хімікатів можуть викликати ефект, відмінний від впливу хімікатів по-окремо. Наприклад, було виявлено, що поєднання всього лише двох різних хлорорганічних сполук у найдрібніших дозах чинять на естрогенні рецептори людину вплив, в тисячі разів перевищує за силою вплив кожного з елементів по-окремо. Так що, діватися нікуди. Ми оточені. Продукти, які мають зовсім невинний вигляд, такі як продаються в магазинах мило або шампуні, можуть містити потужні канцерогенні руйнівники гормонів. Те ж саме можна сказати і про харчові продукти. Наш улюблений зелений салат, латук, за своє коротке життя обприскується пестицидами 12 разів. Галявини, на яких грають наші діти, побутові чистячі засоби, які ми використовуємо у себе в духовці, у раковині, в туалеті. Вода, в якій ми купаємося. Ось лише кілька способів, якими шкідлива хімія нишком проникає в наше життя і піддає ризику наше здоров'я. Що нам робити, щоб зупинити цю навалу отрут? Вже стало очевидно, що єдиний вихід - це перехід на органіку. Єдиний спосіб - це є органічні фрукти і овочі, користуватися органічної косметикою, побутовою хімією і органічними засобами проти шкідників. Недавні дослідження показали, що у дітей дошкільного віку, які харчувалися переважно органічними продуктами, вміст пестицидів в організмі в 6-9 разів менше! Так що, навіть незначні зміни дозволяють домогтися результатів! Положення про застосування Токсини в КОСМЕТИКА Довідник Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів ( FDA ) - Це незаперечний звід правил і норм, прийнятих у Сполучених Штатах Америки для виробництва харчових продуктів і лікарських препаратів, а також косметики та засобів догляду за шкірою. Вони також складають основу відповідних правил для Австралії. Нижче ви знайдете витяги з Довідника FDA , В яких допускається застосування відомих шкідливих інгредієнтів у виробництві косметики та засобів догляду за шкірою.

0  
6 Росава   (26.06.2011 02:20) [Матеріал]
У косметиці і духів допускається застосування практично будь-яких інгредієнтів ... «За винятком фарбувальних добавок і деяких заборонених інгредієнтів, виробник косметики має право, під свою відповідальність, використовувати практично будь-яку сировину в якості косметичного інгредієнта, і продавати продукт без отримання на те схвалення ». u. « Хоча це не заборонено законодавством , Виробники косметичних ароматизаторів добровільно зобов'язалися не використовувати, або не перевищувати максимального рівня використання окремих інгредієнтів, які, згідно з результатами досліджень, викликають депігментацію, роздратування, нейротоксичні або фототоксичні, або інші алергічні реакції ». Ртуть у косметиці ... «Використання ртутних сполук в якості косметичних інгредієнтів допускається тільки для косметики, яка застосовується в області навколо очей, в концентрації, що не перевищує 65 частинок ртуті на мільйон, розрахованої для металу (близько 1000 частинок на мільйон або 0,01% фенілртутьацетат або нітрат), за умови, що немає можливості використовувати інший ефективний і безпечний стабілізатор ». Сполуки ртуті швидко вбираються шкірою при місцевому застосуванні і накопичуються в організмі. Вони можуть викликати алергічні реакції, подразнення шкіри або нейротоксичні прояви » . Допускається застосування нітрозамінів, відомих канцерогенів ... «Косметичні засоби, що містять в якості інгредієнтів аміни або похідні амінів, в тому числі, триетаноламін і Діетаноламін, можуть виділяти нітрозаміни, у разі, якщо вони також містить інгредієнт, який викликає нітрозірованіе, наприклад, 2-бромо-2-нітропропан-1 ,3-діол (бронопол, оніксід 500), 5-бромо-5-нітро-1 ,3-діоксан (бронідокс С) або трис (гідроксиметил) нітрометан (тріснітро), або якщо вони забруднені присутністю нітрозірующего речовини, наприклад, нітриту натрію . Аміни та їх похідні часто присутні в кремах, лосьйонах, шампунях і кондиціонерах для волосся. Нітрозірованіе може відбутися в процесі виробництва або зберігання продукту. ... У процесі експериментів на тваринах, було виявлено, що багато нітрозаміни здатні викликати рак ... В оглядах косметичних продуктів, проведених в 1991-1992 роках, NDELA (Нітрозамін) був виявлено в 65% зразків, у концентрації до 3 часток на мільйон ». І ще діоксану ... «Косметика, що містить в якості інгредієнтів етоксильовані поверхнево-активні речовини, тобто очищаючі речовини, піноутворювача, емульгатори і певні розчинники, назви яких містять приставку, слово або склад « PEG »,« Поліетилен », поліетиленгліколь,« поліоксиетилену »,«-ет », або«-оксінол », може містити 1,4-діоксан. Його можна видаляти з етоксильовані сполук за допомогою упарювання у вакуумі в кінці процесу полімеризації без істотного збільшення вартості сировини. У дослідженнях, які проводилися на замовлення Національного Інституту протиракових Досліджень на гризунах, які вживали діоксану в їжу, з'ясувалося, що 1,4-діоксан викликає рак печінки і носової раковини . Він також викликав системний рак при нанесенні на шкіру . Дослідження здатності шкірою вбирати це речовина показали, що діоксану швидко вбирається шкірою тварин і у людей , З різних речовин. Однак, також було виявлено, що при нанесенні діоксану на шкіру в складі іншої речовини, від швидко випаровується в повітря, і не може поглинатися шкірою. Вперше наявність діоксану в етоксильовані поверхнево-активних речовинах було відзначено в 1978 році. У багатьох сировинних матеріалах, які аналізувалися згодом, був знайдений діоксану; в деяких рівень його вмісту доходив до 100 часток на мільйон і більше » .


dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Міфи та легенди прадавньої України. Перун та інші Володимирові боги
Міфи та легенди стародавньої України. Велес. Купало. Ярило.

З книгосхову

РАСИ, ІНТЕЛЕКТ, СПАДКОВІСТЬ. Олександр Нейфах

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна