Українські скарби

Неділя, 28.04.2024, 16:52

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » М
11:47
Малина (Rubus idaeus);
малина обыкновенная
Цвіте у травні-червні
Для медичних потреб заготовляють цілком стиглі плоди, квітки і листки. Строк придатності сушених плодів - 2 роки. Квіти і листя малини збирають у травні-червні. Рекомендується заготовляти листя з річних вегетуючих пагонів, обшморгуючи листочки з грубого загального черешка.
Цілюща дія
Чай із сушених плодів призначають як потогінний і протизапальний засіб при різних простудних захворюваннях.
Як дієтичний продукт плоди малини споживають у натуральному вигляді при анеміях, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті, для збудження апетиту й поліпшення травлення та при екземі.
Слід, однак, пам'ятати, що при нефритах і подагрі вживання плодів малини протипоказане.
Для заварювання потогінного чаю використовують не лише засушені плоди, а й продукти їхньої переробки (варення, желе, мармелад, сік, тощо).
Взимку пагони малини використовують як заварку до чаю, який п'ють при застуді, знесиленні після тривалої хвороби та жарознижуючий засіб.
Листя малини характеризується в'яжучими, протизапальними, антитоксичними, кровоспинними і кровоочисними властивостями, а квітки - протизапальними і антитоксичними.
Настій листя п'ють прихворобах органів дихання, кашлі й гарячці, при проносах і ентероколітах, при шлункових кровотечах і геморої, при надмірних менструаціях та проти висипів на тілі, вугрів і екземи.
Зовнішньо - настій листя застосовують для полоскання при стоматитах, фарінгітахі ангінах, для примочок і зрошуваннях при шкірних захворюваннях.
Сушене листя малини входить до складу сумішей трав для приготування гігієнічних ванн, а сік із свіжого листя використовують для виготовлення мазі,яку застосовують при вуграх і висипах на тілі.
Настій квіток приймають усередину при геморої та від гарячки, а зовнішньо його застосовують для примочок при кон'юктивітах, блефаритах і бешихових запаленнях та для промивання обличчя при вуграх.
Настоєм квіток на прованській олії (настоюють 20 днів) лікують дерматози, зумовлені укусами комах.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій сушених плодів (2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють 15-20 хвилин, проціджують) по 2 склянки за один раз як потогінний засіб (пити гарячим);
настій квіток (20 г сировини на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;
настій листя (2 стол. ложки на 500 мл окропу, настоюють 2 години) по півсклянки 4 рази на день до їжі;
1 стол. ложку суміші (порівну) плодів малини та анісу звичайного, кори верби білої, квіток липи серцелистої і листя підбілу звичайного заливають 2 склянками окропу, кип'ятять 5-10 хвилин, проціджують і приймають гарячим по 1-2 склянки за один раз як потогінний засіб;
1 стол. ложку суміші лимтя малини (20 г) і м'яти перцевої (30 г), квіток ромашки лікарської (50 г) і нагідок лікарських (20 г) та материнки звичайної (50 г) заливають склянкою окропу, кип'ятять 5 хвилин, проціджують і випивають гарячим за один раз з медом при гострому тонзиліті й катаральній ангіні;
столову ложку суміші (порівну) листя малини і суниць лісових, трави деревію звичайного і перстачу гусячого та кори дуба звичайного заливають склянкою холодної кип'яченої води, витримують 4-9 годин, кип'ятять 5 хвилин, відразу проціджують і приймають по 1 склянці в день при надмірних менструаціях і катарі кишечника.
ЗОВНІШНЬО - настій квіток або листя (10 г сировини на 200 мл окропу, настоюють до охолодження) для полоскання, зрошування та примочок;
мазь (1 частина соку із свіжого листя на 4 частини масла вершкового або вазеліну);
3 чайні ложки суміші листя малини (20 г ), шавлії лікарської (30 г), підбілу звичайного (25 г) і калачиків лісових (25 г) заварюють склянкою окропу, настоюють 15-20 хвилин і використовують для полоскання при ларингіті і фарингіті;
гігієнічна вання для жінок (очищає шкіру від продуктів обміну, надає їй еластичності і пружності, ліквідує неприємний запах): 500 г суміші листя малини і берези бородавчастої, трави м'яти перцевої, ромашки лікарської і конюшини лучної, взятих у співвідношенні 4:4:2:4:4, заливають 10 л холодної води, доводять до кипіння, настоюють 40-50 хвилин, проціджують і вливають у ванну (температура води 36-39 С, тривалість процедури - до 20 хвилин, приймають 1-2 рази на тиждень).
Категорія: М | Переглядів: 4122 | Додав: Росава | Теги: Rubus idaeus, малина обыкновенная, малина
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Від Карпат по Кубань чути голос "Повстань!" Генерал Шкуро
Погроза нацією та 13 причин, згідно яких не можна прополювати полуницю

З книгосхову

УКРАЇНСЬКА АБЕТКА Микола Гаццюк

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна