Українські скарби

Четвер, 29.09.2022, 15:44

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Статті | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Статті » » Символи та руни

Слов'янські символи-обереги
Свастика знаходить свою форму з самої глобальної, найбільш вражаючою людини субстанції - космічної, копіюючи профіль галактик (наша галактика названа сват), комет і траєкторію руху полярного сузір'я - Малої Ведмедиці. Свастика відображає головний вид руху у Всесвіті - обертальний з його похідної - поступальним і здатна символізувати будь-які філософські категорії.
Тому у слов'ян застосовувалися як мінімум 144 різновиди Свастики. Ось деякі з них з наступним коротким описом (і декілька несвастиних слов'янських символів, які також є оберегами):


СВАРОЖИЧ - Символ Небесної Сили Бога Сварога, який зберігає в первозданному вигляді все різноманіття форм життя у Всесвіті. Символ, що оберігає різні існуючі Розумні форми Життя від душевної та духовної деградації, а також від знищення як Разумного виду.
 
РОДИМИЧ - Символ Вселенської Сили Рода-Породителя, який зберігає у Всесвіті в первісному вигляді Закон Спадковості Пізнання Мудрості Роду, від Предків до Нащадків. Символ-Оберіг, який надійно зберігає родову пам'ять з покоління в покоління.
 
 
ОДОЛЯН - ТРАВА - Цей символ був головним Оберегом для захисту від різних хвороб. У народі вважалося, що хвороби на людину насилають злі сили, а подвійний Вогнянний знак здатний спалити будь-яку хворобу, очистити тіло і душу.


КВІТКА ПАПОРОТІ (Перунів цвіт) - Вогняний символ чистоти Духа, має потужні цілющі сили. У народі його називають Перунів Цвіт. Вважається, що він здатний відкривати приховані в землі скарби, виконувати бажання. Насправді він дає людині можливість розкрити Духовні Сили.

КОЛЯДНИК - Символ Бога Коляди, який здійснює на землі Оновлення та зміни на краще; це символ перемоги Світла над темрявою і Світлого Дня над Ніччю. Крім того, Колядник застосовувався як чоловічий Оберіг, що дає мужам сили у творчій праці і в битві з лютим ворогом.


ХРЕСТ ЛАДИ - Символ Любові, Гармонії і Щастя в сім'ї, в народі його називали ЛАДИНЕЦЬ. Як Оберіг його носили в основному дівчата, щоб мати захист від "дурного ока". А щоб сила Ладинця була постійною, його вписували в Велике Коло (Круг).
 

БІЛОБОГ - Бог денного світла, добра та щастя. Осипає багатством добрих людей.ВАЛЬКІРІЯ - Стародавній Оберіг, який охороняє Мудрість, Справедливість, Благородство і Честь. Цей знак особливо шанований у воїнів, які захищають Рідну землю, свій Старовинні Рід і Віру. Як охоронний символ застосовувався жерцями для збереження Вед.

ДАЖБОГ – Бог літнього сонця, син Сварога, Прабатько русичів. Дажбог – творець земного Буття, Батько людського щастя, блага, добра, любові, багатства. Тож символ Дажбога подарує це саме людське щастя власнику талісману і оберігатиме його.


ХРЕСТ СВАРОГА (АЛАТИР) – Один з найпотужніших символів-оберегів. Сварог – Бог ковальства і шлюбу, творець Всесвіту і перших людей, покровитель сім’ї. Символ Сварога надасть допомогу в створенні сім’ї, продовженні роду.КВАДРАТ СВАРОГА – Сварог – Володар світу, Прабог, Бог-митець, творець Всесвіту і перших людей, покровитель шлюбу і сім’ї. За легендами, що передають наші літописи, Сварог – Бог ковальства і шлюбу, викував для русичів перший плуг і золоту каблучку. Символ Сварога надасть допомогу у створенні сім’ї, продовженні роду. Також надасть власнику натхнення, допоможе у реалізації творчих задумів.
 

ЧУР – Пращур. Чур є сторожем родових Звичаїв, Богом «межевого вогню» - він пильнує майно і власність Роду.МОКОША – У давні часи вона була Богинею долі, землеробства і родючості, жіночої життєвої сили і достатку. Покровителька жіноцтва, пологів, захисниця породіль. За переказами, саме Мокоша пряде Нитку Життя.


ЗОРЯ – (Октаграма)Символ Космічного Закону кругообігу, психічного захисту людини. Взагалі, один з найсильніших символів-оберегів.


ДУХОВНА СИЛА - Символ постійного перетворення духу людини. Використовується для посилення і концентрації душевних і духовних сил, необхідних людині для творчої праці на благо всіх.


РИСИЧ - зображується на стінах капищ і святилищ, на вівтарних і жертовних каменях і на всіх інших будівлях, оскільки має найбільшу захисну силу від зла, темряви і неуцтва.

СОЛАРД - Символ Вогнянного Оновлення. Цей символ застосовували молоді люди, які вступили до Сімейного Союзу і які очікують появи здорового потомства. На Весілля нареченій дарували прикраси з Колардом та Солардом.


КОЛАРД - Символ Величі Родючості Матері-Землі, що одержує Світло, теплоту і Любов від Ярила-Сонця; Символ процвітання землі Пращурів. Символ Вогню, який дає достаток і процвітання Родам, які є творцями для нащадків.


СОНЯЧНИЙ ХРЕСТ - символ Духовної Сили Ярила-Сонця і процвітання Роду. Застосовувався як натільний оберіг. Як правило, Сонячний Хрест найбільшою силою наділяв жерців лісу, які його зображували на одязі, зброї, культових приладдях.

НЕБЕСНИЙ ХРЕСТ - Символ Небесної Духовної Сили і Сили Родової Єдності. Застосовувався як натільний Оберіг, який охороняє того, хто його носить, даруючи йому допомогу всіх Предків його Роду і допомогу Рода Небесного.


РАДИНЕЦЬ - Небесний оберіг немовлят. Зображується на люльках і колисках, використовується у вишивці їх одягу. Він дає їм Радість і Умиротворення, захищаючи від пристріту і уроків.


СЛАВЕЦЬ - Небесний образ, що дарує і оберігає здоров'я дівчат і жінок. Заміжнім жінкам він допомагає народити здорових і міцних дітей. Тому всі дівчата та жінки застосовують Славець у вишивках на своїх шатах.


ВСЕСЛАВЕЦЬ - вогненний обережний знак, який охороняє Сімейні Союзи від гарячих суперечок і розбіжностей, Старовинні Роди - від сварок і міжусобиць, житниці і житла - від пожеж. Всеславець надає Сімейним Спілкам та їх Старовинним Родам лад і Загальну Славу.

ОГНЕВИЦЯ - вогнянний обереговий знак, через який Небесна Богородиця дарує заміжнім жінкам всіляку допомогу і дієвий захист від темних сил. Його вишивають на сорочках, поясах спільно з іншими обереговими знаками.


МОЛВИНЕЦЬ - примножує силу керівного слова, підсилює дію наказів.


ДУХОБОР – слов’янський релігіозний символ першопочаткового внутрішнього Вогню Життя, який винищує всі хвороби тілесні і хвороби Духу і Душі.
ДХАТА - вогненний Божий Знак, що означає внутрішнє і зовнішнє улаштування людини. Він позначає чотири основні складові, котрі даровані Богами-творцем і які притаманні кожній людині Великої Раси: Тіло, Душа, Дух і Совість.


ГРОМОВНИК - Небесний Символ, який охороняє Древню Небесну Мудрість Богів, тобто Древні Веди. Як Оберіг, зображувався на військовій зброї та збруї, а також над входами в Сховища, щоб той, хто входить до них зі злими помислами, був вражений Громом (інфразвук).

ГРОЗОВИК - Вогняна символіка, за допомогою якої ставало можливим управління Природними Стихіями Погоди, а також Грозовик застосовувався як Оберіг, що захищає від негоди оселі та храми.


СИМВОЛ РОДу - Небесний знак Рода-ПраРОДителя. Їм прикрашається Кумир Роду, а також обереги та ладанки. Якщо людина носить на тілі й одязі Символ Роду, то ніяка сила не зможе його подолати.


СВАОР - символізує нескінченний, постійний Небесний Рух, Вічний Кругообіг Життєвих Сил Всесвіту. Вважається, що якщо Сваор зображений на предметах домашнього вжитку, то в домі завжди буде достаток і щастя.

 
СОЛОНЬ - Стародавній Сонячний символ, що оберігає людину та її добро від темних сил. Зображався, як правило, на одязі і предметах побутового призначення. Дуже часто його зображення зустрічається на ложках, горщиках та іншого кухонного начиння.

ЗАЙЧИК – його зображували на поясах вагітних жінок, коли хотіли щоб народився хлопчик.
РИЖИК – символ працелюбності.
РОДОВИК - Символізує Світлу Силу Рода-Породителя, що допомагає народам Великої Раси, надає постійну підтримку Древніх Мудрих Предків людям, які трудяться на благо Роду свого, і творячи для нащадків Родів своїх. Охороняє Нитку людського Життя. Надає зв’язок і підтримку померлих Пращурів. Допомагає отримати достойних нащадків.


В майстерні нашого сайту ви можете оглянути зразки готових талісманів та оберегів, замовити на свій смак (з рунами, зі слов'янським символом та рунами, чи з самим лише символом).


Категорія: Символи та руни | Додав: Peruna (13.04.2010) | Автор:
Переглядів: 98275 | Коментарі: 12 | Теги: Сварожич, Алатир, Ладинець, символи, Родимич, Квадрат Сварога, свастика, слов'янські символи, Мокоша, Чур | Рейтинг: 4.3/18
Переглянути схожі матеріалиВсього коментарів: 12
+1  
1 Росава   (18.01.2011 10:01) [Матеріал]
Про наші обереги відео

0  
2 kim-ua   (14.03.2011 21:34) [Матеріал]
Дякую, хороша підборка...

0  
3 клара   (05.04.2011 09:55) [Матеріал]
круть

0  
4 132   (09.04.2011 17:11) [Матеріал]
на цій сторінці не правильний символ Квітка Папороті

ось він з вашого ж сайту

http://barvinok.ucoz.net/photo/amuleti/kvitka_paporoti/8-0-61


0  
5 Росава   (11.04.2011 10:54) [Матеріал]
А й справді! Дякую Вам за уважність Помилку буде виправлено.

0  
6 Володимир   (28.04.2011 23:18) [Матеріал]
ЦІКАВО!!! biggrin

0  
7 Анатолій   (30.04.2011 10:15) [Матеріал]
Якби Вас це зацікавило, я б міг Вам направити розділ з книги "Крір-бойові мистецтва українських харпактерників", в якому надається "розшифровка" української символіки. Якщо бажаєте і хочете опублікувати, напишіть anatoliy@progtech.kiev.ua.

0  
8 ***   (09.12.2011 09:47) [Матеріал]
Це не слав"янскі символи, це символіка інглінгів, яку вони малювали в фотошопі. Більшість цих знаків не існує не те що у слав"ян, а взагалі в світі, а назви тут поставили як то кажуть "від балди".

0  
9 Росава   (14.12.2011 23:15) [Матеріал]
А три зірочки замість підпису - це не ім'я і навіть не нікнейм wink

0  
10 Всеволод   (07.09.2012 13:23) [Матеріал]
Дякую за інфу))
Чи можете надати посилання на сайти чи книги де ці Сонцевороти зустрічаються на археологічних знахідках. (але тільки ті що є на сайті, інших не треба). Звідки взялись назви Сонцеворотів (Свастик) ??? smile

0  
11 Яра   (05.05.2013 03:58) [Матеріал]
Хтось тут вже писав, я повторюся - це є символіка інгліїнгів. Про них, хто не знає, раджу прочитати окремо, але нічого гарного у них немає, суцільна мішанина грішного з праведним та вигадування міфів нізвідки. В основі всіх цих знаків лежить одна й та сама свастика, тільки в різних варіаціях, тобто вони всі за змістом однакові - знаки сонця або сонця Наві, якщо в протилежний бік. Жоден з цих символів не зустрічається на археологічних знахідках та в народному орнаменті, окрім, може, одного-двох. Сумно, що хтось колись вигадав дурницю, хтось інший виклав у Інтернет, а всі тепер вважають, що це - справжні слов'янські символи. Раджу всі відомості про слов'янську культуру перевіряти самостійно, бо зараз дуже багато дурних фальсифікацій.

0  
12 Ярослав   (04.06.2015 00:10) [Матеріал]
Всі "сакральні" символи це дурна фальсифікація адже їх хтось, колись вигадав. Та разом з тим вони лишаються символами і несуть певний зміст.


dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайтуЦікаві матеріали

Пластикові пляшки і контейнери - небезпечні!
Павлоградське повстання

З книгосхову

ТАЄМНИЦІ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ. Тарас Каляндрук

Пошук по сайту     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна