Українські скарби

Четвер, 23.05.2019, 04:07

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Статті | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Статті » » Символи та руни

Слов'янські символи-обереги
Свастика знаходить свою форму з самої глобальної, найбільш вражаючою людини субстанції - космічної, копіюючи профіль галактик (наша галактика названа сват), комет і траєкторію руху полярного сузір'я - Малої Ведмедиці. Свастика відображає головний вид руху у Всесвіті - обертальний з його похідної - поступальним і здатна символізувати будь-які філософські категорії.
Тому у слов'ян застосовувалися як мінімум 144 різновиди Свастики. Ось деякі з них з наступним коротким описом (і декілька несвастиних слов'янських символів, які також є оберегами):


СВАРОЖИЧ - Символ Небесної Сили Бога Сварога, який зберігає в первозданному вигляді все різноманіття форм життя у Всесвіті. Символ, що оберігає різні існуючі Розумні форми Життя від душевної та духовної деградації, а також від знищення як Разумного виду.
 
РОДИМИЧ - Символ Вселенської Сили Рода-Породителя, який зберігає у Всесвіті в первісному вигляді Закон Спадковості Пізнання Мудрості Роду, від Предків до Нащадків. Символ-Оберіг, який надійно зберігає родову пам'ять з покоління в покоління.
 
 
ОДОЛЯН - ТРАВА - Цей символ був головним Оберегом для захисту від різних хвороб. У народі вважалося, що хвороби на людину насилають злі сили, а подвійний Вогнянний знак здатний спалити будь-яку хворобу, очистити тіло і душу.


КВІТКА ПАПОРОТІ (Перунів цвіт) - Вогняний символ чистоти Духа, має потужні цілющі сили. У народі його називають Перунів Цвіт. Вважається, що він здатний відкривати приховані в землі скарби, виконувати бажання. Насправді він дає людині можливість розкрити Духовні Сили.

КОЛЯДНИК - Символ Бога Коляди, який здійснює на землі Оновлення та зміни на краще; це символ перемоги Світла над темрявою і Світлого Дня над Ніччю. Крім того, Колядник застосовувався як чоловічий Оберіг, що дає мужам сили у творчій праці і в битві з лютим ворогом.


ХРЕСТ ЛАДИ - Символ Любові, Гармонії і Щастя в сім'ї, в народі його називали ЛАДИНЕЦЬ. Як Оберіг його носили в основному дівчата, щоб мати захист від "дурного ока". А щоб сила Ладинця була постійною, його вписували в Велике Коло (Круг).
 

БІЛОБОГ - Бог денного світла, добра та щастя. Осипає багатством добрих людей.ВАЛЬКІРІЯ - Стародавній Оберіг, який охороняє Мудрість, Справедливість, Благородство і Честь. Цей знак особливо шанований у воїнів, які захищають Рідну землю, свій Старовинні Рід і Віру. Як охоронний символ застосовувався жерцями для збереження Вед.

ДАЖБОГ – Бог літнього сонця, син Сварога, Прабатько русичів. Дажбог – творець земного Буття, Батько людського щастя, блага, добра, любові, багатства. Тож символ Дажбога подарує це саме людське щастя власнику талісману і оберігатиме його.


ХРЕСТ СВАРОГА (АЛАТИР) – Один з найпотужніших символів-оберегів. Сварог – Бог ковальства і шлюбу, творець Всесвіту і перших людей, покровитель сім’ї. Символ Сварога надасть допомогу в створенні сім’ї, продовженні роду.КВАДРАТ СВАРОГА – Сварог – Володар світу, Прабог, Бог-митець, творець Всесвіту і перших людей, покровитель шлюбу і сім’ї. За легендами, що передають наші літописи, Сварог – Бог ковальства і шлюбу, викував для русичів перший плуг і золоту каблучку. Символ Сварога надасть допомогу у створенні сім’ї, продовженні роду. Також надасть власнику натхнення, допоможе у реалізації творчих задумів.
 

ЧУР – Пращур. Чур є сторожем родових Звичаїв, Богом «межевого вогню» - він пильнує майно і власність Роду.МОКОША – У давні часи вона була Богинею долі, землеробства і родючості, жіночої життєвої сили і достатку. Покровителька жіноцтва, пологів, захисниця породіль. За переказами, саме Мокоша пряде Нитку Життя.


ЗОРЯ – (Октаграма)Символ Космічного Закону кругообігу, психічного захисту людини. Взагалі, один з найсильніших символів-оберегів.


ДУХОВНА СИЛА - Символ постійного перетворення духу людини. Використовується для посилення і концентрації душевних і духовних сил, необхідних людині для творчої праці на благо всіх.


РИСИЧ - зображується на стінах капищ і святилищ, на вівтарних і жертовних каменях і на всіх інших будівлях, оскільки має найбільшу захисну силу від зла, темряви і неуцтва.

СОЛАРД - Символ Вогнянного Оновлення. Цей символ застосовували молоді люди, які вступили до Сімейного Союзу і які очікують появи здорового потомства. На Весілля нареченій дарували прикраси з Колардом та Солардом.


КОЛАРД - Символ Величі Родючості Матері-Землі, що одержує Світло, теплоту і Любов від Ярила-Сонця; Символ процвітання землі Пращурів. Символ Вогню, який дає достаток і процвітання Родам, які є творцями для нащадків.


СОНЯЧНИЙ ХРЕСТ - символ Духовної Сили Ярила-Сонця і процвітання Роду. Застосовувався як натільний оберіг. Як правило, Сонячний Хрест найбільшою силою наділяв жерців лісу, які його зображували на одязі, зброї, культових приладдях.

НЕБЕСНИЙ ХРЕСТ - Символ Небесної Духовної Сили і Сили Родової Єдності. Застосовувався як натільний Оберіг, який охороняє того, хто його носить, даруючи йому допомогу всіх Предків його Роду і допомогу Рода Небесного.


РАДИНЕЦЬ - Небесний оберіг немовлят. Зображується на люльках і колисках, використовується у вишивці їх одягу. Він дає їм Радість і Умиротворення, захищаючи від пристріту і уроків.


СЛАВЕЦЬ - Небесний образ, що дарує і оберігає здоров'я дівчат і жінок. Заміжнім жінкам він допомагає народити здорових і міцних дітей. Тому всі дівчата та жінки застосовують Славець у вишивках на своїх шатах.


ВСЕСЛАВЕЦЬ - вогненний обережний знак, який охороняє Сімейні Союзи від гарячих суперечок і розбіжностей, Старовинні Роди - від сварок і міжусобиць, житниці і житла - від пожеж. Всеславець надає Сімейним Спілкам та їх Старовинним Родам лад і Загальну Славу.

ОГНЕВИЦЯ - вогнянний обереговий знак, через який Небесна Богородиця дарує заміжнім жінкам всіляку допомогу і дієвий захист від темних сил. Його вишивають на сорочках, поясах спільно з іншими обереговими знаками.


МОЛВИНЕЦЬ - примножує силу керівного слова, підсилює дію наказів.


ДУХОБОР – слов’янський релігіозний символ першопочаткового внутрішнього Вогню Життя, який винищує всі хвороби тілесні і хвороби Духу і Душі.
ДХАТА - вогненний Божий Знак, що означає внутрішнє і зовнішнє улаштування людини. Він позначає чотири основні складові, котрі даровані Богами-творцем і які притаманні кожній людині Великої Раси: Тіло, Душа, Дух і Совість.


ГРОМОВНИК - Небесний Символ, який охороняє Древню Небесну Мудрість Богів, тобто Древні Веди. Як Оберіг, зображувався на військовій зброї та збруї, а також над входами в Сховища, щоб той, хто входить до них зі злими помислами, був вражений Громом (інфразвук).

ГРОЗОВИК - Вогняна символіка, за допомогою якої ставало можливим управління Природними Стихіями Погоди, а також Грозовик застосовувався як Оберіг, що захищає від негоди оселі та храми.


СИМВОЛ РОДу - Небесний знак Рода-ПраРОДителя. Їм прикрашається Кумир Роду, а також обереги та ладанки. Якщо людина носить на тілі й одязі Символ Роду, то ніяка сила не зможе його подолати.


СВАОР - символізує нескінченний, постійний Небесний Рух, Вічний Кругообіг Життєвих Сил Всесвіту. Вважається, що якщо Сваор зображений на предметах домашнього вжитку, то в домі завжди буде достаток і щастя.

 
СОЛОНЬ - Стародавній Сонячний символ, що оберігає людину та її добро від темних сил. Зображався, як правило, на одязі і предметах побутового призначення. Дуже часто його зображення зустрічається на ложках, горщиках та іншого кухонного начиння.

ЗАЙЧИК – його зображували на поясах вагітних жінок, коли хотіли щоб народився хлопчик.
РИЖИК – символ працелюбності.
РОДОВИК - Символізує Світлу Силу Рода-Породителя, що допомагає народам Великої Раси, надає постійну підтримку Древніх Мудрих Предків людям, які трудяться на благо Роду свого, і творячи для нащадків Родів своїх. Охороняє Нитку людського Життя. Надає зв’язок і підтримку померлих Пращурів. Допомагає отримати достойних нащадків.


В майстерні нашого сайту ви можете оглянути зразки готових талісманів та оберегів, замовити на свій смак (з рунами, зі слов'янським символом та рунами, чи з самим лише символом).


Категорія: Символи та руни | Додав: Peruna (13.04.2010) | Автор:
Переглядів: 93302 | Коментарі: 12 | Теги: Сварожич, Алатир, Ладинець, символи, Родимич, Квадрат Сварога, свастика, слов'янські символи, Мокоша, Чур | Рейтинг: 4.3/18
Переглянути схожі матеріалиВсього коментарів: 12
+1   Спам
1 Росава   (18.01.2011 10:01)
Про наші обереги відео

2 kim-ua   (14.03.2011 21:34)
Дякую, хороша підборка...

3 клара   (05.04.2011 09:55)
круть

4 132   (09.04.2011 17:11)
на цій сторінці не правильний символ Квітка Папороті

ось він з вашого ж сайту

http://barvinok.ucoz.net/photo/amuleti/kvitka_paporoti/8-0-61


5 Росава   (11.04.2011 10:54)
А й справді! Дякую Вам за уважність Помилку буде виправлено.

6 Володимир   (28.04.2011 23:18)
ЦІКАВО!!! biggrin

7 Анатолій   (30.04.2011 10:15)
Якби Вас це зацікавило, я б міг Вам направити розділ з книги "Крір-бойові мистецтва українських харпактерників", в якому надається "розшифровка" української символіки. Якщо бажаєте і хочете опублікувати, напишіть anatoliy@progtech.kiev.ua.

8 ***   (09.12.2011 09:47)
Це не слав"янскі символи, це символіка інглінгів, яку вони малювали в фотошопі. Більшість цих знаків не існує не те що у слав"ян, а взагалі в світі, а назви тут поставили як то кажуть "від балди".

9 Росава   (14.12.2011 23:15)
А три зірочки замість підпису - це не ім'я і навіть не нікнейм wink

10 Всеволод   (07.09.2012 13:23)
Дякую за інфу))
Чи можете надати посилання на сайти чи книги де ці Сонцевороти зустрічаються на археологічних знахідках. (але тільки ті що є на сайті, інших не треба). Звідки взялись назви Сонцеворотів (Свастик) ??? smile

11 Яра   (05.05.2013 03:58)
Хтось тут вже писав, я повторюся - це є символіка інгліїнгів. Про них, хто не знає, раджу прочитати окремо, але нічого гарного у них немає, суцільна мішанина грішного з праведним та вигадування міфів нізвідки. В основі всіх цих знаків лежить одна й та сама свастика, тільки в різних варіаціях, тобто вони всі за змістом однакові - знаки сонця або сонця Наві, якщо в протилежний бік. Жоден з цих символів не зустрічається на археологічних знахідках та в народному орнаменті, окрім, може, одного-двох. Сумно, що хтось колись вигадав дурницю, хтось інший виклав у Інтернет, а всі тепер вважають, що це - справжні слов'янські символи. Раджу всі відомості про слов'янську культуру перевіряти самостійно, бо зараз дуже багато дурних фальсифікацій.

12 Ярослав   (04.06.2015 00:10)
Всі "сакральні" символи це дурна фальсифікація адже їх хтось, колись вигадав. Та разом з тим вони лишаються символами і несуть певний зміст.


dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайтуЦікаві матеріали

Характерницькі езотеричні практики в Україні
Домоткане льняне полотно

З книгосхову

ДЕФІЛЯДА В МОСКВІ Василь Кожелянко

Пошук по сайту     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна