Українські скарби

Вівторок, 23.04.2024, 08:50

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » Б
11:37


Береза бородавчаста
(Betula pendula)
береза повисла;
береза бородавчатая


Цвіте у квітні - травні
Використовують бруньки, молоде листя і сік весняного "плачу"
Бруньки заготовляють рано навесні, в період їхнього набрякання, листя - у квітні-травні, коли воно ще запашне та клейке. Бруньки, що розкрилися, і старе листя втрачають свої лікувальні властивості. Готову сировину зберігають у сухому добре провітрюваному місці. Строк придатності - 2 роки.

Цілюща дія
Препарати берези проявляють сечогінні, жовчогінні, протиспазматичні, протизапальні, ранозагоювальні, антивірусні, глистогінні та протипаразитарні властивості. Вони регулюють обмін речовин, функцію травного тракту й жіночих статевих органів.
Березовий сік виявляє загальзміцнюючу дію, сечогінну та відхаркувальну дію, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, допомагає при серцнвих набряках. Його використовують як загальнозміцнюючий та кровоочисний засіб при втратах крові, порушенні обміну речовин, при хворобах шкіри, дихальних шляхів і при хворобах, що супроводжуються високою температурою тіла.

В акушерсько-гінекологічній практиці препарати берези використовують при гіпоменструальному синдромі, при набряках вагітних, нефропатії, клімактеричних неврозах; відвар бруньок - при нефропатії; настоянку листя і березови сік - як загальнозміцнюючий засіб при анемії в післяпологовий період і при клімактеричних неврозах.
У народній медицині препарати з листя та бруньок використовують при бронхіті, гіперацидному гастриті та виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при жовчокамяній хворобі, набряках і подагрі.

Відвар або настоянка бруньок, крім того, вважається ефективним засобом при хронічній діареї та глистяній інвазії (аскаридами та гостриками).

Препарати з бруньок та листя, а також свіжий березовий сік вживають у народі  в усіх випадках, коли необхідне загальне оздоровлення й поліпшення обміну речовин в організмі.
Використання березових віників у парильнях є корисним при болях у суглобах, подагрій радикулітах, а також при простудних та шкірних захворюваннях.

Лікарські форми та застосування
Внутрішньо - настій листя (2 чайні ложки на 200 мл окропу, настоюють 30 хв, охолоджують, фільтрують і додають на кінчику ножа питної соди) по 50 мл 3-4 рази на день перед їжею; настоянку бруньок (у співвідношенні 1:5 на 90% спирті) по 1 чайній ложці на прийом як жовчогінний і сечогінний засіб;
відвар бруньок (10 г на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;
 настій бруньок (10 г або половина стол. ложки на 200 мл окропу) пити теплим по половині-третині склянки 2-3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі як сечогінний і жовчогінний засіб та при мікозах;
свіжий березовий сік по 1 склянці 2-3 рази на день.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати настої і відвари бруньок берези при функціональній недостатньості нирок і жінкам в період вагітності.
Категорія: Б | Переглядів: 1848 | Додав: Росава | Теги: береза повисла, Betula pendula, Береза бородавчаста, береза бородавчатая
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Не тільки карії очі, чорнії брови... Антропологічні типи та етнічні території українського народу
Юрій Городянин-Лісовський (Горліс-Горський)

З книгосхову

КРАЇНА МОКСЄЛЬ, або відкриття ВЕЛИКОРОССІЇ. Володимир Білінський

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна