Українські скарби

Субота, 04.05.2024, 09:53

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » П
11:33


Первоцвіт весняний (Primula veris)
аптечна скороспілка, баранчики, веснівка, весняник лікарський, ключики, лісове зілля, медяник, первенець, первоцвіт лікарський, примула;
первоцвет весенний

Цвіте з середини квітня до червня

Квітки і листя збирають на початку цвітіння рослини, зриваючи їх руками або зрізуючи ножами. Половину листя на кожній рослині потрібно залишати, щоб не зашкодити цвітінню і плодоношенню. Коріння первоцвіту копають весною до цвітіння рослини, або ж восени, коли зів'яне листя.

Цілюща дія.
Свіже листя використовують на салати.
Настій коріння первоцвіту призначають при катарах верхніх дихальних шляхів, хронічних трахеїтах і бронхітах, бронхопневмоніях.
В народній медицині настій коріння первоцвіту використовують як відхаркувальний і як такий, що прискорює розсмоктування зовнішніх крововиливів, засіб. У зв'язку з наявністю в листках великої кількості каротину і аскорбінової кислоти первоцвіт використовують  у вигляді салатів і настоїв(відповідно із свіжого і сушеного листя) при авітамінозах С і А.
Часто при захворюваннях органів дихання первоцвіт використовують у поєднанні з іншими лікарськими рослинами : ромашкою лікарською, анісом звичайним, подорожником великим, підбілом звичайним.
Настій з квіток п'ють при гарячці, запаленні горла та легень, при різних головних болях, зокрема, при мігрені, при неврозах і безсонні, прискоренному серцебитті, як "кровоочисний" засіб при подагрі, фурункулах, виразках, шкірних висипах. Зовнішньо настій використовують для промивання носа при нежиті.

Лікарські форми та застосування

Внутрішньо - настій коріння (10 г або 1 стол. ложка сировини на 200 мл окропу) по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день до їжі; 10 г квіток настоюють 15 хвилин на склянці окропу, проціжують і випивають за день рівними порціями;
настій листя (10 г сировини на 200 мл окропу) по чверті склянки як вітаміновмісний засіб; столову ложку суміші квіток первоцвіту, трави хвоща польового, листя підбілу звичайного і подорожника великого, взятих у співвідношеннях 4:3:1:2, настоюють 2 години на склянці холодної кип'яченої води, варять 5 хвилин, охолоджують, проціджують і п'ють теплим по 1 склянці на день за кілька прийомів при кашлі, трахебронхіті, хронічному бронхіті й сухому бронхіті;
салат: подрібнене листя первоцвіту і цибулі змішати, покласти на кусочки вареного буряка, посолити й заправити вершками (на 100 г листя первоцвіту беруть 80 г вареного буряка, 25 г зеленої цибулі і 20 г вершків; сіль - на смак; перед вживанням салат охолоджують).
Категорія: П | Переглядів: 3252 | Додав: Росава | Теги: Первоцвіт весняний
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Погроза нацією та 13 причин, згідно яких не можна прополювати полуницю
Від Карпат по Кубань чути голос "Повстань!" Генерал Шкуро

З книгосхову

ФІТОЕТНОЛОГІЯ УКРАЇНЦІВ. Євген Товстуха

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна