Українські скарби

Вівторок, 20.08.2019, 12:44

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Книгосхов | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Книги » Для духу і серця

Книгосхов створений з метою ОЗНАЙОМЛЕННЯ і ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ друкованих літературних джерел
СОТВОРЕННЯ СВІТУ. Іван Франко
[ Викачати з сервера (277.5 Kb) ] 31.12.2009, 17:34
Дана Франкова студія не є науковою працею, а є науково-популярною літературою.
У першодруку вона вийшла 1905 року у львівському часописі "Новий громадський голос" під назвою "Поема про сотвореннє сьвіта". Як видно, назвою Франко хотів акцентувати увагу на включеному у розвідку перекладі старовавилонської поеми "Інума Іліш".
Того ж року і під тією ж назвою редакція "Нового громадського голосу" здійснила окреме видання праці накладом чи то 200, чи то 500 примірників.
За цим окремим виданням дослідження Франка передруковано у 50-томному зібранні його творів (1982, т. 35, с. 266-300), через 77 років після першої публікації. Незначний тираж 35-го тому (6750 примірників) і маса наукових праць, вперше поданих у багатотомному зібранні, зробили "Поему про сотворення світу" майже непоміченою, вона ніби загубилася і лишилася доступною лише вузькому колу фахівців.

Наклад 1905 року майже повністю був знищений - його викупили і спалили. Крім того, як пише проф. В. Яременко, був і замах на Франка - в нього стріляли, але не влучили.
Доктор філології проф. О. Сушко здійснив друге видання праці 1918 року в Канаді за примірником, подарованим самим Франком його дружині, під назвою "Біблійне оповідання про сотворення світу в світлі науки". Кошти, 1600 доларів, спонсорував український робітник-чорнороб у Канаді Іван Ковалюк.
Перевидання було зроблено 1984 р. в Канаді, і лише 1993 р. - у Львові.
В передмові до видання 1918 р. О. Сушко пише, що І. Франка болісно вразило варварське поводження з його твором, викликало глибоку меланхолію і стало причиною тяжкої хвороби, яка виявлялася у паралічі обох рук, провалах пам'яті і слухових галюцинаціях. http://www.hurtom.com/forum/index.php?showtopic=687

«Сотворення світу» — явище раціоналістичної думки і твір, що «збагачує самобутню духовну скарбницю України» (Лев Силенко), — цікавий також публікацією фрагментів давньо-вавилонської космогонічної поеми у перекладі І. Франка.

Автор критично осмислив цілий ряд усталених сакральних уявлень про процес сотворення світу, залучив до їх інтерпретації новітні здобутки археологічної та природознавчої науки. >>>>>>>

Категорія: Для духу і серця | Додав: Peruna | Теги: Іван Франко, Сотворення світу
Переглядів: 13294 | Завантажень: 506 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Росава   (02.12.2010 04:57)
Де ви хочете зробити нову тему?

dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайтуЦікаві матеріали

Міфи та легенди прадавньої України. Перун та інші Володимирові боги
Іван Мазепа. Життя і пориви великого гетьмана

З книгосхову

НАРОДНІ ВИШИВКИ

Пошук по сайту     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна