Українські скарби

П'ятниця, 22.11.2024, 13:48

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Свята Кола Сварожого » Жовтень
23:49




1 жовтня - Мати Слава. Вшановуємо Матір Славу - саме вона є нашою Покровою, бо це вона укривала руських воїнів на полях ратних Покровом своїх золотих крил: "Б'є крилами Мати-Слава і кличе нас, щоб ішли на землю нашу і билися за огнища племені нашого, бо ми є русичі!"
Покровителями споконвіку вважалися ті Боги й Богині, які були рідними для народу - "по крові тіла" (Велесова Книга).
Наші Пращури вірили в божественне народження русичів - дітей Сварога, синів Перуна, Дажбожих онуків...
Це осіннє свято Матері-Землі. Вона в цей час вкривається, лягає спочивати на зиму.



Мати Слава - віща Птиця наших Пращурів. До появи Велесової Книги ми про неї майже нічого не знали, лише на стародавніх малюнках бачили казкову птицю з жіночим обличчям, часто в золотій короні. До нас дійшли різні її імена: Жар-Птиця, Птиця Гамаюн, Птиця Сирин, Птиця Алконост. Однак ми нічого не знали про її духовне призначення. Із текстів Велесової Книги можемо відтворити образ Матері-Слави.
"Мати-Слава б'є о боки свої, навколо неї сяє світло до нас. І всяке перо іншої барви - червоне, синє, блакитне, жовте і срібне, золоте і біле. І та сяє, як Сонце Свароже, і колами йде посолонь. Та світиться сімома красотами, як заповідано Богами нашими. А Перун, уздрівши її, гримить у Небі яснім".
Посолонь - дослівно "по Со(л)нцю", напрямок за сонцем, тобто зліва направо. Перун, побачивши посестру, вітає її своїм громом. Її ім'я волхви і князі завжди згадують пееред боями, промовляючи Слово перед полками, щоб підняти дух воїнства.
Мати Слава - віща птиця, посланниця Богів, що співає воїнам "Пісню Ратну", а народу - Божественну славу; вона ж віщує майбутнє тим, хто вміє почути її маємничу мову. Вона знає все на світі: про Сотворення Світу, Неба і Землі, про Богів Прави, Духів і героїв, людей і звірів. Мати Слава, як віща птиця, може пророчити наслідки бою, підказуючи війську, як краще здобути перемогу.
Мати Слава, або Магура, Мати-Птиця, або Птиця-Вишня уявлялася у вигялді прекрасної крилатої Діви у військових обладунках, яка співає закличну пісню, підбадьорюючи воїнів у їх прагненні до Перемоги над ворогом. Недаремно вона ще мала ім'я Перуниця - подруга Перуна, який завжди є покровителем мужчини-воїна.
Молитвою до Перуна починалася кожна битва. Із Перуном також пов'язане вчення про пересеелення душ загиблих воїнів: "Це він нас веде стезею Правою до брані і до Тризни великої всих полеглих, які йдуть у Життя вічне до Полку Перунового". Тут зустрічаємося із поняттям Полку Перунового, яке ототожнюється з військом, Божественною армією, а також самим військовим походом чи битвою (прю). Звідси й ім'я Перуна.
Полк Перуна живе у Сварзі вічно, бо до нього входять тільки хоробрі воїни, які загинули на полі брані й упали, затуливши свою рану рідною землею. Ця крихта (жменя) і є їхньою перепусткою до Лук Сварожих. Смерть воїна за Рідну Землю дає йому безсмертя, тому смерті не боялися.
Страшно було стати рабом, бо раб по соїй смерті у всіх своїх наступних перевтіленнях залишиться лише рабом свого пана, а його душп також належатиме  його рабовласнику. Тут же згадуємо слова Великого княза Святослава: "Ліпше потятими бути, аніж полоненими. Мертві бо сорому не мають" (Літопис Руський).
Після битви Мати-Слава ходить по полю прекрасною дівою Магурою, збираючи полеглих. Вона торкається своїм золотим крилом полеглого русича, цілює його в холодні вуста і підносить золотий кубок, повний Живої води. Тоді Душа загиблого відправяється до Лук Сварожих, щоб поповнити Полк Перунів; тут, у Сварзі, він вічно житиме й пам'ятатиме останній поцілунок Магури.
Це вчення про Священний героїзм, напевно, було відоме ще й нашим козкцьким Предкам. Це Мати Слава вселяла у них віру в перемогу й укривала їх Покровом своїх золотих крил.

За працями  Г.Лозко
Категорія: Жовтень | Переглядів: 2126 | Додав: Росава | Теги: 1 жовтня - свято Матері-Слави
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Іван Мазепа. Життя і пориви великого гетьмана
Алкоголь в українських бойових мистецтвах

З книгосхову

ТАЄМНИЦІ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ. Тарас Каляндрук

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна