Українські скарби

Неділя, 28.04.2024, 19:17

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » С
11:45

Суниці лісові (Fragaria vesca);
земляника лесная
Цвітуть у травні-червні
Використовують свіжі й сушені плоди, сушене листя суниць.
Листя заготовляють в період цвітіння рослини. Його обривають або зрізують ножицями без черешків, притримуючи черешок другою рукою (в противному випадку рослини будуть вириватися з кореневищем).
З кожної рослини треба брати лише частину листків, щоб дати їй можливість відплодоносити. Строк придатності - 1 рік.
Стиглі плоди суниці збирають уранці, коли зійде роса, або в кінці дня до появи роси. Сушіння плодів вважається закінченим, якщо плоди при стисканні в кулаці не склеюються і не забарвлюють долоню. Строк придатності - 3 роки.
Цілюща дія
Плоди тамують спрагу, збуджують апетит, покращують травлення, виявляють сечогінну і жовчогінну дію, мають антимікробні, протизапальні й потогінні властивості. Особливо корисно їх споживати у свіжому вигляді.
Позитивний терапевтичний ефект спостерігається при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, коліті, атонічному запорі, жовчокам'яній і ниркокам'яній хворобах, захворюваннях селезінки, подагрі, цукровому діабеті та гіпохромній анемії. При жовчокам'яній і ниркокам'яній хворобах та подагрі ефективним вважається приймання соку плодів по 4-6 стол. ложок нетщесерце.
Настій сушених плодів п'ють при авітамінозі С та інших авітамінозах, ниркових і печінкових каменях, цукровому діабеті, подагрі, гіпохромній анемії, гастриті, коліті, проносі у дітей, простудних захворюваннях.
Натомість вживання суниць протипоказане при тривалих печінкових коліках, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, хронічному апендициті та ідіосинкразії до суниць.
Широко використовують плоди суниць і як зовнішній засіб. Свіжий сік або настій із сушених плодів використовують як протизапальний та дезодоруючий засіб для полоскання ротоглотки, як антимікробнтй засіб для лікування дрібних ран і порізів, у дерматології й косметиці (виводять веснянки, плями на обличчі, лікують вугри, лишаї та екземи). Для догляду за шкірою обличчя використовують свіжий сік, пом'яті плоди (роблять примочки або живильні маски перед сном) і настій свіжих плодів на міцній горілці (використовують як лосьйон). При такому догляді шкіра стає свіжою, чистою і пружною, зникають дрібні зморшки.
Настій листя дають усередину при гіпертонії, атеросклерозі, для покращення роботи серця, від набряків, неврастенії, бессоння і бронхіальної астми, при каменях у печінці і нирках, висипах на шкірі, цукровому діабеті, подагрі та інших проявах порушеного сольового обмну в організмі, у випадку простудних захворювань, що протікають з високою температурою і кашлем, від гепатиту, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, атонічних запорах, діареї, хворобах селезінки, авітамінозах, анемії та профузному нічному потовиділенні.
Використовують настій з листя і для місцевого лікування (компреси при мокнучих і кровоточивих ранах, полоскання при гнійних запаленнях рота і горла та для дезодорації ротової порожнини).

Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - настій сушених плодів (2 стол. ложки сировини на 200 мл окропу) по пів склянки 3-4 рази на день;
настій з листя (20 г сировини на 200 мл окропу) по 1 стол. ложці 3-4 рази на день;
столову ложку листя заливають склянкою окропу, настоюють 45 хвилин, проціджують і вживають по 1 склянці 2 рази на день (вранці і ввечері);
стол. ложку суміші (порівну) листя і сушених плодів суниці заварюють у склянці окропу і п'ють як чай по 1 склянці 3 рази на день;
столову ложку суміші листя чорниці звичайної і суниць лісових, квіток липи серцелистої і дивини густоквіткової, взятих у співвідношенні 10:6:4:3 настоюють на склянці окропу, проціджують і вживають по 1/3 склянки 3 рази на день при цукровому діабеті;
дві стол. ложки суміші трави хвоща польового і споришу звичайного, листя суниць лісових, взятих у співвідношенні 10:10:5 , настоюють 20 хвилин на 2 склянках окропу, проціджують і п'ють по 1/2 склянки 4 раи на день при цукровому діабеті.
ЗОВНІШНЬО - 1 склянку свіжих плодів суниці настоюють 30 днів на 300 мл міцної горілки, проціджують і використовують для  змащування шкіри обличчя (перед вживанням розводять водою у співвідношенні 1:1).
Категорія: С | Переглядів: 2405 | Додав: Росава | Теги: земляника лесная, Fragaria vesca, Суниці лісові
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Українці в російських етно-культурних стереотипах
Хочеш бути здоровим — носи вишиванку

З книгосхову

СОТВОРЕННЯ СВІТУ. Іван Франко

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна