Українські скарби

Середа, 02.07.2025, 12:45

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » Р
11:55
Ромашка безязичкова (Chamomilla suaveolens)
ромашка американська, ромашка зелена, ромашка пахуча, рум'янка зелена;
ромашка безъязычковая
Цвіте у червні-серпні
Для медичних потреб використовують суцвіття і траву рослини. Збирають протягом усього періоду цвітіння в суху погоду, не після дощу. Строк придатності сировини - 1 рік.
Цілюща дія
Використовують як спазмолітичний засіб при захворюваннях травного каналу і печінки, спастичному і хронічному коліті, що супроводиться бродінням у кишках, анацидному гастриті та як жовчогінний засіб.
У народній медицині цю рослину використовують від простуди (протизапальна і потогінна дія), у разі мігрені й безсоння (заспокійлива дія), при порушенні менструального циклу і як ефективний засіб при гельмінтозах, особливо у дітей (знешкоджує аскариди, гострики та волосоголовці і на відміну від пижма звичайного є нетоксичним засобом).
При зовнішньому застосуванні препарати ромашки безязичкової виявляють дерматонічну й протизапальну дію і використовується нарівні з ромашкою лікарською.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - столову ложку суцвіть настоюють 1 годину в закритій посудині на 300 мл окропу, проціджують і вживають настій по 1/2 склянки 3 рази на день (при аскаридозі вживають по 150 мл вранці і ввечері, поєднуючи вечірню дозу з відваром кори крушини ламкої або настоєм листя касії гостролистої; при гостриках одночасно робити клізми з 50-100 мл такого самого настою;
столову ложку суміші (порівну) суцвіть ромашки безязичкової, плодів фенхелю звичайного і листя меліси лікарської настоюють на склянці окропу і приймають ковтками по 2 склянки на день протягом кількох днів при трихоцефальозі.
ЗОВНІШНЬО - ванни з відвару трави ромашки (200 г сировини на 8 л води) при простуді й ревматизмі.
Категорія: Р | Переглядів: 2223 | Додав: Росава | Теги: Ромашка безязичкова
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Наддніпрянський яструб
Чужинці про Україну

З книгосхову

УКРАЇНСЬКЕ НАРОДОЗНАВСТВО. Галина Лозко

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна