Українські скарби

Четвер, 28.03.2024, 18:31

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » П
12:05
Полин гіркий (Artemisia absinthium);
полынь горькая
Цвіте з липня до вересня
Для виготовлення ліків використовують траву і листя рослини. Листя полину збирають до цвітіння рослини (беруть добре розвинені прикореневі або стеблові листки, зриваючи їх без черешків). Траву заготовляють на початку цвітіння рослини, зрізуючи серпами або ножами нездерев'янілі верхівки стебел завдовжки 20-25 см. Строк придатності сировини - 2 роки.
Цілюща дія
Полин гіркий збуджує апетит, рефлекторно стимулює діяльність залоз травного каналу, підвищує скрецію жовчі, панкреатичного і шлункового соку.
В помірних дозах полин виявляє заспокійливу дію, а при дії великих доз спостерігається наростання явищ збудження з наступним пригніченням.
Крім того,полин має протизапальні, антисептичні, противиразкові й глистогінні властивості.
Полин гіркий прописують у вигляді густого екстракту, настою або настойки як гіркоту, що поліпшує апетит і збуджує діяльність травних органів, при гастритах як із підвищеною, так і з недостатньою кислотністю, захворюваннях печінки і жовчного міхура, при всіх явищах фізіологічної слабості - загальному погіршенні живлення, після тривалих виснажливих хвороб, при анемії, скрофульозі й диспепсіях.
Полин дають при гарячці й малярії, туберкульозі й золотусі, при захворюваннях печінки, що супроводжуються жовтяницею, хворобах селезінки, запальних процесах у нирках і сечовому міхурі, водянці, гкморої й холері (як дезинфікуючий засіб), при безсонні, постійному запамороченні, спазмах у животі й ядусі, при недостатніх і нерегулярних місячних та нічних полюціях.
Для лікування алкоголізму застосовують настій із суміші трави полину гіркого і чебрецю плазкого.
Розведену кип'яченою водою у співвідношенні 1:10 настоянку використовують для комперсів і примочок при забиттях, саднах, ранах, хворобах очей та при укусах комах.
Свіже потовчене листя з успіхом застосовують при крововиливах на тілі внаслідок травм, при вивихах і розтягу сухожилків.
Настоєм трави полину, який застосовують у вигляді клізми (після випорожнення) з додаванням часнику (в 1 склянці настою відварюють середню головку часнику), виганяють гостриків. Клізму повторюють кілька днів підряд до повного зникнення глистів.
Полоскання настоєм проводять при неприємному запаху з рота.
Лікарські форми та застосування
ВНУТРІШНЬО - екстракт полину гіркого густий по 10-20 крапель за 30-40 хвилин до їжі 3 рази на день;
настоянку полину (готують на 70%-ному спирті у співвідношенні 1:5) по 15-20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі;
настій трави (10 г або 2 стол. ложки на 200 мл окропу) по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди;
еастій трави (1 чайну ложку сировини на 200 мл окропу, настояти 10 хвилин) по 3 стол. ложки протягом 10 днів натщесерце (вранці) і ввечері (перед сном) при аскаридозі (після кожного прийому настою з'їдають по півсклянки свіжонатертої моркви;
15 г суміші полину гіркого і чебрецю плазкого, взятих у співвідношенні 1:4, варять 5 хвилин у склянці окропу, охолоджують, відціджують і п'ють по 1 стол. ложці 3 рази на день протягом 2-3 місяців.
ЗОВНІШНЬО - настій трави (1-2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу) для полоскання ротової порожнини 4-6 раз на день.
Тривале надмірне вживання препаратів полину може спричинити отруєння. Не
рекомендується вживати препарати полину гіркого вагітним жінкам.
Категорія: П | Переглядів: 3516 | Додав: Росава | Теги: Полин гіркий
Всього коментарів: 4
0  
1 kim-ua   (13.03.2011 16:45) [Матеріал]
У статті зображено полин. який росте у наших широтах (Київщина - лісостепова зона). Я трохи назбирав цієї рослини у Криму на Тарханкуті, вона дещо відрізняється: менші розміри, маленькі листочки, але аромат (ефірні смоли) має значно більший. Випробував на собі і діє стовідсотково - якщо тільки починає відчуватися запалення горла, треба взяти трохи цієї трави і пожувати (розсмоктувати хвилин 5 - 10) і проходить майже одразу biggrin

0  
2 kim-ua   (13.03.2011 16:46) [Матеріал]
Хороша рослина, треба мати кожному у своїй аптечці... краще заготовляти власноручно...

0  
3 Росава   (01.09.2011 02:49) [Матеріал]
У Криму Ви скоріш за все назбирали Таврійський полин. То дещо інша історія: властивості рослинки і застосування дещо інші...

0  
4 Dzunisani   (17.10.2012 02:11) [Матеріал]
Ppl like you get all the brains. I just get to say thanks for he asnewr.

dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Бориспільське антибільшовицьке повстання 1920 року
Україна: найбільша проблема в Європі (частина ІІ)

З книгосхову

МОРСЬКІ ПОХОДИ ЗАПОРОЖЦІВ. Володимир Сергійчук

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна