Українські скарби

Четвер, 02.05.2024, 10:32

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » П
11:33


Первоцвіт весняний (Primula veris)
аптечна скороспілка, баранчики, веснівка, весняник лікарський, ключики, лісове зілля, медяник, первенець, первоцвіт лікарський, примула;
первоцвет весенний

Цвіте з середини квітня до червня

Квітки і листя збирають на початку цвітіння рослини, зриваючи їх руками або зрізуючи ножами. Половину листя на кожній рослині потрібно залишати, щоб не зашкодити цвітінню і плодоношенню. Коріння первоцвіту копають весною до цвітіння рослини, або ж восени, коли зів'яне листя.

Цілюща дія.
Свіже листя використовують на салати.
Настій коріння первоцвіту призначають при катарах верхніх дихальних шляхів, хронічних трахеїтах і бронхітах, бронхопневмоніях.
В народній медицині настій коріння первоцвіту використовують як відхаркувальний і як такий, що прискорює розсмоктування зовнішніх крововиливів, засіб. У зв'язку з наявністю в листках великої кількості каротину і аскорбінової кислоти первоцвіт використовують  у вигляді салатів і настоїв(відповідно із свіжого і сушеного листя) при авітамінозах С і А.
Часто при захворюваннях органів дихання первоцвіт використовують у поєднанні з іншими лікарськими рослинами : ромашкою лікарською, анісом звичайним, подорожником великим, підбілом звичайним.
Настій з квіток п'ють при гарячці, запаленні горла та легень, при різних головних болях, зокрема, при мігрені, при неврозах і безсонні, прискоренному серцебитті, як "кровоочисний" засіб при подагрі, фурункулах, виразках, шкірних висипах. Зовнішньо настій використовують для промивання носа при нежиті.

Лікарські форми та застосування

Внутрішньо - настій коріння (10 г або 1 стол. ложка сировини на 200 мл окропу) по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день до їжі; 10 г квіток настоюють 15 хвилин на склянці окропу, проціжують і випивають за день рівними порціями;
настій листя (10 г сировини на 200 мл окропу) по чверті склянки як вітаміновмісний засіб; столову ложку суміші квіток первоцвіту, трави хвоща польового, листя підбілу звичайного і подорожника великого, взятих у співвідношеннях 4:3:1:2, настоюють 2 години на склянці холодної кип'яченої води, варять 5 хвилин, охолоджують, проціджують і п'ють теплим по 1 склянці на день за кілька прийомів при кашлі, трахебронхіті, хронічному бронхіті й сухому бронхіті;
салат: подрібнене листя первоцвіту і цибулі змішати, покласти на кусочки вареного буряка, посолити й заправити вершками (на 100 г листя первоцвіту беруть 80 г вареного буряка, 25 г зеленої цибулі і 20 г вершків; сіль - на смак; перед вживанням салат охолоджують).
Категорія: П | Переглядів: 3251 | Додав: Росава | Теги: Первоцвіт весняний
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

З історії українських оберегів.
Як Москва фальшувала Шевченка

З книгосхову

ЗАГАДКИ КОЗАЦЬКИХ ХАРАКТЕРНИКІВ. Тарас Каляндрук

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна