Українські скарби

Четвер, 02.05.2024, 02:42

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » К
11:33

Копитняк європейський (Azarum europaen)
копито кінське, підлистень;
копытень европейский
Цвіте у березні-травні
Для виготовлення ліків використовують кореневища з коренями (його збирають восени) і листя, яке збирають під час цвітіння рослини. Строк придатності – 1 рік.
Цілюща дія
Найчастіше копитняк використовують як відхаркувальний і блювотний засіб. Особливо блювотну дію виявляють корінь і свіже листя рослини. Сухе листя цю властивість втрачає і набуває проносних властивостей.
Корені отруйніші за листя і здатні і в сухому вигляді спричинювати блювання (при дозі по 5 г порошку на прийом). Крім того, копитняк поліпшує серцеву діяльність, звужує артеріальні судини, підвищує тонус венозних судин і кров’ний тиск, виявляє жовчогінну, протиглистяну, протизапальну і седативну дію.
Застосування копитняка показане і дає добрий терапевтичний ефект при виразковій хворобі шлунка,  при захворюваннях печінки і жовчного міхура, при хронічних шкірних захворюваннях, особливо при екземах нервового походження.
Поряд з цим копитняк вживають при мігренях та нерегулярних менструаціях, як відхаркувальний засіб при бронхіті, проти глистів, від алкоголізму, як сечогінний засіб при водянці. Як зовнішній засіб рослину використовують  для гоєння ран, лікування корости.
Лікарська форма і застосування
Внутрішньо – настій коріння (2 г сировини на 200 мл окропу) по стол. ложці 3 рази на день як відхаркувальний засіб;
настойку коріння (2 г сировини на 200 мл спирту) по 15-25 крапель 3-4 рази на день як відхаркувальний засіб;
настій листя (1 г сировини на 200 мл окропу) по столовій ложці 3-4 рази на день при зниженому тиску крові;
відвар коріння (2 г сировини на 200 мл окропу кип’ятять 10 хвилин, охолоджують) по 1 чайній ложці 3 рази на день до їжі при мізерних і нерегулярних менструаціях;
порошок коріння приймають натщесерце по 0,2-0,5 г з молоком і раз на добу при мізерних і нерегулярних менструаціях (доза ефективна й при гарячці, глистах, мігрені та істерії);
столову ложку відвару коріння (5 г сировини на 200 мл окропу) непомітно змішують з 100 мл горілки і дають випити хворому на алкоголізм (суміш спричинює блювання: курс лікування – кілька днів, до виникнення стійкої відрази до спиртного);
столову ложку суміші (порівну) листя копитняка європейського і розхідника звичайного та трави нетреби звичайної настоюють 10-15 хвилин на склянці окропу, відціджують і п’ють по півсклянки 4-5 раз на день як відхаркувальний засіб при бронхіті. Зовнішньо – свіже потовчене листя накладають на уражені ділянки шкіри.
 
Протипоказано вживати препарати копитняка вагітним і при грудній жабі!
Категорія: К | Переглядів: 2804 | Додав: Росава | Теги: Копитняк європейський
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

«Високодумні владолюбці — ви у попіл все повернете!» Людмила Старицька-Черняхівська
Домоткане льняне полотно

З книгосхову

РАСИ, ІНТЕЛЕКТ, СПАДКОВІСТЬ. Олександр Нейфах

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна