Українські скарби

Вівторок, 01.07.2025, 19:44

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » К
11:35



Калюжниця болотна
(Caltha palustris)
калюжница болотная

Цвіте з кінця березня по травень

Використовують траву рослини, яку збирають під час цвітіння рослини.

Цілюща дія
У народній медицині калюжниця застосовується при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Найчастіше її використовують зовнішньо як протизапальний засіб при опіках, ранах, забиттях, ревматизмі, екземі, тощо. Особливістю калюжниці болотної є її здатність подразнювати шкіру і слизові оболонки. Вживається в якості засобу від кашлю (в суміші з мати-й-мачухою і подорожником), при гарячкових станах, коклюші, бронхітах, астмі, порушенні обміну речовин, діатезі, цинзі, анемії, болісних менструаціях і карциномі матки, а також як сечогінний засіб при водянці та захворюваннях сечовивідних органів.

Препарати рослини проявляють антиандрогенну активність. Надмірне вживання рослини спричиняє нудоту, блювання, болі в животі, висипи на шкірі та проноси.

Використовують калюжницю болотяну і як їстівну рослину. Ошпарені окропом мариновані пуп'янки, відомі як "німецькі каперси", відварені в солоній воді пагони і коріння використовують як приправу до м'ясних та рибних страв, у солянках, борщах, салатах тощо. Для використання в їжу пагони й листя слід збирати після початку цвітіння рослини, коли її токсичність зникає.

Лікарська форма та застосування
Зовнішньо - 2-3 стол. ложки сухої трави загортають у марлю, знурюють в окріп і прикладають до уражених ділянок тіла.
Категорія: К | Переглядів: 1585 | Додав: Росава | Теги: калюжниця болотна
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Мистецтво полювання в старі часи
Поняття “Рідна мова”

З книгосхову

ТАЄМНИЦІ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ. Тарас Каляндрук

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна