Світанкові роси - Прикмети та забобони українців - Світлиця

Українські скарби

Четвер, 28.03.2024, 16:06

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Прикмети та забобони українців - Світлиця | Реєстрація | Вхід

[ Нові повідомлення · Користувачі · Правила · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Світлиця » Україністика » Традиції та звичаї » Прикмети та забобони українців
Прикмети та забобони українців
Reina_LocaДата: Середа, 30.03.2011, 10:00 | Повідомлення # 1
Однодумець
Повідомлень: 8
Offline
Дуже часто стикаюся у житті із забобонними людьми. Не дивлячись на те, що і сама займаюся різними "нетрадиційними" штуками, але надмірну забобонність якось не дуже поважаю. Наприклад, мій хлопець, якщо ми вийшли з квартири, хоч він і зоовсім не фанатично віруючий і не забобонний, але він постійно колупає мене - "будеш виходити вдруге, ну, подивися у дзеркало, ну, тобі ж це нічого не варто" - блін, це інколи аж бісить!.
Але і цікаві речі трапляються. Прийшла до мене позавчора сестра, жаліється. Вона розійшлася нещодавно з хлопцем і розказує, що перед цим він подарував їй годинник. Нібито з її подругою було точно так само - хлопець подарував годинник, вони посварилися і розійшлись, але якось вони знову гиркалися, і хлопець ненавмисне побив того годинника, а на слідуючий день вони чомусь помирилися і до цих пір разом.. це до того, що годинники нібито дарувати не можна, бо це до розставання. Попросила мене "відрізати" годинник від неї, щоб він ніяк не був з нею зв'язаний. Ну, взяла я його, зробила, що могла, а вчора сестра мені дзвонить и кричить без "привіт!": "Ти щось робила?? Тому що сьогодні він (хлопець) просто цілий день був зі мною, зараз ми також спілкуємося, і взагалі.."
Ну, прикол в тому, що, як то кажуть, ще не вечір, тому висновків поки що не роблю, але, принаймні, є можливість того, що прикмета з даруванням годинників не простий забобон..

Отже. Пропоную сюди викладати ті прикмети, у які ви вірите чи не дуже) Створимо таку собі енциклопедію забобонів)

Власне ті, що знаю я:

- Перевернути сільничку, розсипати сіль - до сварки. Аби не посваритися, три рази поплювати через ліве плече (можна за нього ж і кинути щіпку солі, а плюватися - це тому, що вважається, що на правому плечі сидить ангел, а на лівому - бісик, от на нього і плюй)) ).
- Коли повертаєшся за тим, що забув - спіткатиме невдача. Тому при другому виході з хати подивитися на себе в дзеркало - а от чому це, я не знаю, хто знає?
- Класика)) - чорна кицька, яка перебігла через дорогу, якою ти йдеш. (Хоча власне для мене це, якщо вже і прикмета, то скоріше хороша, кілька разів траплялося:) )
- Перейшла дорогу баба з пустими відрам - теж до якоїсь фігні. До речі, також не розумію, звідки це - поясніть, хто знає?.
- Впала вилка, ложка чи ніж - хтось до тебе спішить, якщо вилка і ложка - це жінка, якщо ніж - чоловік.
- Кицька дуже вже ретельно вимивається - до гостей, до чийогось приходу.
- Тріснуло дзеркало - до біди.
- Не піднімати з землі і не брати собі дрібні гроші, які валяються на землі (це хтось викинув свою нужду, а ти таким чином можеш її собі забрати).
- Не піднімати з землі нитки, булавки, голки - до біди (ну, так як дуже часто на ці предмети зводять порчі і викидають, то ти можеш підібрати таким чином собі чужу порчу, або, якщо голки (цвяхи) у тебе під порогом, тим більше не чіпати їх голими руками).
- Ластівки літають низько - до дощу.
- Ясний місяць зимньої ночі - до морозу (так само, коли дерево лущить - двері, наприклад).

Ну, це для початку, далі більше напишу..

Повідомлення відредагував Reina_Loca - Середа, 30.03.2011, 10:02
 
РосаваДата: Четвер, 31.03.2011, 04:00 | Повідомлення # 2
Майстер
Повідомлень: 71
Offline
Reina_Loca, не буду писати по описаним забобонам, приділю увагу лише деяким прикметам.
Отже
Quote (Reina_Loca)
Кицька дуже вже ретельно вимивається - до гостей, до чийогось приходу.
Повний брЄд. В мене нині живе киця. Вона настільки акуратна, що легше сказати коли вона НЕ вмивається. Вона або спить, або їсть, або полює, або вмивається. Так що цю прикмету точно викреслюємо.
Прикріплення: 5877320.jpg (52.1 Kb)


 
РосаваДата: Четвер, 31.03.2011, 04:17 | Повідомлення # 3
Майстер
Повідомлень: 71
Offline
Quote (Reina_Loca)
Ластівки літають низько - до дощу

З дитинства її знаю. Життєвий досвід каже, що прикмета вірна.

Від себе додам (те, що перевірено власними спостереженнями):
- горобці весело цвірінчать - до відлиги, а коли сидять у кущах понадувані - то до морозу
- горобці / голуби купаються у калюжі - до спеки, а якщо у пилюці - до дощу


 
Reina_LocaДата: Четвер, 31.03.2011, 09:20 | Повідомлення # 4
Однодумець
Повідомлень: 8
Offline
Quote (Росава)
Quote (Reina_Loca)
Кицька дуже вже ретельно вимивається - до гостей, до чийогось приходу.
Повний брЄд. В мене нині живе киця. Вона настільки акуратна, що легше сказати коли вона НЕ вмивається.

Так ти ж бачиш, що я саме тому назвала тему "Прикмети і забобони", маючи на увазі, що я пишу не те, у що вірю я і що 100% правда, тому що я також у цю прикмету не вірю, а взагалі те, у що вірять різні люди, навіть якщо це, на нашу думку, повний брЄд) Просто такий забобон існує, от я і записала його)
А ти от поясни про бабу з пустими відрами і навіщо дивитися у дзеркало, якщо щось забув і повертаєшся за цим) Я також в це не вірю, але і такі забобони існують..

Додам ще декілька пунктів:
- Не можна на ніч виносити сміття
- Не можна ввечері позичати гроші (до речі, цього також не розумію, хоча можна приблизно здогадатися, що це, мабуть, пов'язано з тим, що в обох випадках нібито не дуже добре щось з хати вночі виносити.. але чому??..)
- Не можна вітатися за руку і щось передавати через поріг. Ну, тут я думаю, це пов'язано з тим, що колись давно під порогом закопували кістки померлих предків, тому це місце мало своєрідний саркальний смисл..

Повідомлення відредагував Reina_Loca - Четвер, 31.03.2011, 09:23
 
РосаваДата: Середа, 13.04.2011, 22:48 | Повідомлення # 5
Майстер
Повідомлень: 71
Offline
Quote (Reina_Loca)
А ти от поясни про бабу з пустими відрами і навіщо дивитися у дзеркало, якщо щось забув і повертаєшся за цим) Я також в це не вірю, але і такі забобони існують..

Вибач, не вистачає часу на все... згадуватиму прикмети - додаватиму сюди, а щодо забобонів... ну правда, катастрофічно не вистачає часу, тому про забобони думати й писати прото нІколи sad sad


 
Світлиця » Україністика » Традиції та звичаї » Прикмети та забобони українців
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


Розділи сайту



Цікаві матеріали

Чужинці про Україну
Національне бойове мистецтво – шлях до цілісної людини, цілісного українця

З книгосхову

СВЯЩЕННЕ РЕМЕСЛО МОКОШІ Олександр Босий

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна