Українські скарби

Понеділок, 19.03.2018, 05:18

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | Книгосхов | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Книги » Для духу і серця

Книгосхов створений з метою ОЗНАЙОМЛЕННЯ і ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ друкованих літературних джерел
СОТВОРЕННЯ СВІТУ. Іван Франко
[ Викачати з сервера (277.5Kb) ] 31.12.2009, 17:34
Дана Франкова студія не є науковою працею, а є науково-популярною літературою.
У першодруку вона вийшла 1905 року у львівському часописі "Новий громадський голос" під назвою "Поема про сотвореннє сьвіта". Як видно, назвою Франко хотів акцентувати увагу на включеному у розвідку перекладі старовавилонської поеми "Інума Іліш".
Того ж року і під тією ж назвою редакція "Нового громадського голосу" здійснила окреме видання праці накладом чи то 200, чи то 500 примірників.
За цим окремим виданням дослідження Франка передруковано у 50-томному зібранні його творів (1982, т. 35, с. 266-300), через 77 років після першої публікації. Незначний тираж 35-го тому (6750 примірників) і маса наукових праць, вперше поданих у багатотомному зібранні, зробили "Поему про сотворення світу" майже непоміченою, вона ніби загубилася і лишилася доступною лише вузькому колу фахівців.

Наклад 1905 року майже повністю був знищений - його викупили і спалили. Крім того, як пише проф. В. Яременко, був і замах на Франка - в нього стріляли, але не влучили.
Доктор філології проф. О. Сушко здійснив друге видання праці 1918 року в Канаді за примірником, подарованим самим Франком його дружині, під назвою "Біблійне оповідання про сотворення світу в світлі науки". Кошти, 1600 доларів, спонсорував український робітник-чорнороб у Канаді Іван Ковалюк.
Перевидання було зроблено 1984 р. в Канаді, і лише 1993 р. - у Львові.
В передмові до видання 1918 р. О. Сушко пише, що І. Франка болісно вразило варварське поводження з його твором, викликало глибоку меланхолію і стало причиною тяжкої хвороби, яка виявлялася у паралічі обох рук, провалах пам'яті і слухових галюцинаціях. http://www.hurtom.com/forum/index.php?showtopic=687

«Сотворення світу» — явище раціоналістичної думки і твір, що «збагачує самобутню духовну скарбницю України» (Лев Силенко), — цікавий також публікацією фрагментів давньо-вавилонської космогонічної поеми у перекладі І. Франка.

Автор критично осмислив цілий ряд усталених сакральних уявлень про процес сотворення світу, залучив до їх інтерпретації новітні здобутки археологічної та природознавчої науки. >>>>>>>

Категорія: Для духу і серця | Додав: Peruna | Теги: Іван Франко, Сотворення світу
Переглядів: 12752 | Завантажень: 491 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Росава   (02.12.2010 04:57)
Де ви хочете зробити нову тему?

Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайтуЦікаві матеріали

Від Карпат по Кубань чути голос "Повстань!" Генерал Шкуро
Aнтропологія: доповідь білого доктора

З книгосхову

СКАРБИ ВІКІВ. УКРАЇНСЬКІ ЛЕҐЕНДИ Клим Поліщук

Пошук по сайту     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна