Українські скарби

Четвер, 25.04.2024, 19:18

Вітаю Вас Подорожній | RSS | Чільна сторінка | | Реєстрація | Вхід

Чільна сторінка » Цілюще зілля » Х
12:05


Хміль звичайний (Humulus lupulus);
хмель обыкновенный

Цвіте з червня до серпня, плоди дозрівають у вересні
Для медичних потреб використовують жіночі суцвіття - "шишки" і лупулін, котрий являє собою залозки у вигляді ясно-жовтого порошку, що міститься на внутрішній поверхні лусочок жіночих суцвіть - "шишок".
Ці залози, які називають ще хмельовим борошном, на час вистигання плодів легко осипаються. Супліддя "шишки" заготовляють у середині серпня-початку вересня, коли вони набувають зеленаво-жовтого забарвлення.

Цілюща дія
Препарати хмелю заспокоюють нервову систему, підвищують діурез, мають протизапальні, противиразкові, капілярозміцнюючі, гіпосенсибілізуючі та болетамувальні властивості, регулюють жировий, мінеральний і водний обмін в організмі, збуджують апетит і поліпшують травлення, активно впливають на процеси регенерації і епідермісі шкіри, в слизових оболонках, покращують життєдіяльність волосяних луковиць, виявляють бактерицидну й фунгіцидну дію, мають естрогенну активність. Призначати препарати хмелю доречно у разі безсоння, нервового виснаження, вегетосудинної дистонії, клімактеричних розладів, аменореї, гіпоменструального синдрому на грунті естрогенної недостатності яєчників, альгодисменореї та гіпергалактії (для припинення лактації).
Позитивний терапевтичний ефект спостерігається й при лікуванні пієлонефриту і циститу (особливо при поєднанні хмелю з іншими лікарськими рослинами), при хворобах печінки, що супроводяться жовтяницею, й селезінки (як болезаспокійливий засіб).
Крім того, у народній медицині препарати хмелю з успіхом застосовують як засіб, що полупшує серцево-судинну діяльність, особливо при міокардиті, як гіркий ароматичний засіб дл підвищення апетиту й поліпшення травлення, при нирковокам"яній хворобі, простатиті, скрофульозі, виразці гомілки (в останньому випадку терапевтичний ефект можна посилити одночасним місцевим застосуванням настою "шишок" у вигляді вологих компресів).
Мазь з хмелю вживається для лікування болісних виразок, які погано загоюються, при раку шкіри, лишаях, при ревматизмі, різних захворюваннях суглобів та при забиттях.
Настій "шишок" застосовують для компресів на забиті місця і при надмірній жирності шкіри, для миття голови пр облисінні.



Лікарські форми та застосуванння
ВНУТРІШНЬО - настій "шишок" (2 стол. ложки сировини на 500 мл окропу, настояти 2 години, процідити) по півсклянки 4 рази на день до їжі;
настоянку "шишок" (готують на 40%-му спирті або горілці у співвідношенні 1:4) по 5-7 крапель зранку і ввечері до їжі;
луплін по 0,1-0,2 г 2-3 рази на день
ЗОВНІШНЬО - мазь з подрібнених в порошок шишок для змащування уражених ділянок тіла (готують на смальці у співвідношенні 1:4);
настій для компресів та обмивань (3 чайні ложки подрібнених шишок на 200 мл окропу, настоють до охолодження, проціджують).

Хмелем, який належить до отруйних рослин, користуватися треба обережно, не підвищуючи допустимих доз. При передозуванні галенових препаратів хмелю можливі побічні явища: нудота, блювання, болі в ділянці живота, головний біль, відчуття загальної втоми і слабості.

Категорія: Х | Переглядів: 3385 | Додав: Росава | Теги: Хміль звичайний
Всього коментарів: 3
0  
1 kim-ua   (11.03.2011 23:04) [Матеріал]
Чим цінна ця рослина? Читав про те, що ця рослина має великий вміст фітоестрагону (подібних до жіночих гормонів), тому для чоловіків вона шкідлива і жінкам не бажана... раніше, коли вирощували у Житомирській області цю рослину, жінкам було заборонено працювати...

0  
2 Росава   (11.03.2011 23:52) [Матеріал]
Ось якраз вмістом естрагону він і цінний. Нерідко у жінок буває недостатність цього гормону, внаслідок чого порушується весь ланцюжок... І тут хміль стає незамінним.
Крім того він і справді є гарними ліками при багатьох недугах, описаних вище...
А збирати його було заборонено очевидно тому, що від того у жінок "передозування" ним виходить. Минулої осені я годинки 4 обривала шишки хмелю - очманіла wacko Так недобре почувалася від його аромату... (((

0  
3 kim-ua   (13.03.2011 16:34) [Матеріал]
чув про те що у жінок можуть бути кровотечі... а запах дійсно від нього такий, що можна очманіти...

dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email:
Код *:

Розділи сайту



Цікаві матеріали

Голод 1946-1947 років в Україні
Павлоградське повстання

З книгосхову

СЕМАНТИКА УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКІВ

Пошук по сайту



     

Матеріали, що спонукають до роздумів

Мапа гостей

        free counters

Статистика

Наша кнопка

             Українські скарби. Духовна культура, міфи та легенди, історія, народна медицина...
    [Отримати код кнопки]

Друзі сайту

ЗНАТИ ЩОБ РОЗУМІТИПравий Портал Донеччини ВОРОХОБНИК: портал українців Луганщини «Сонячний зайчик» – газета дитячої творчості та спілкуваннякарате-до Червоноград-Сокаль Наше-Рідне Славянский информационный каталог Слово наше рідне - слово українське Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняКняже Місто «Незборима нація» – видання історичного клубу «Холодний яр» Aгітаційно-пропагандивний ресурсІсторична Спадщина Антії-Руси-України Родинне Дерево нашої землі Рукотвори - скарбниця майстрів Мистецька крамниця Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» решта наших друзів >>>

Пиши українськоюУкраїна у нас одна